Lista osadników niemieckich - Langner

Więcej
8 miesiąc 2 tygodni temu #45262 przez Marika Senktas
Replied by Marika Senktas on topic Lista osadników niemieckich - Langner
 [attach ment=8428]Screenshot_20230806-145149_Chrome.jpg[/attachment]

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu #45275 przez Michał Makuch
Replied by Michał Makuch on topic Lista osadników niemieckich - Langner
Dobry wieczór,
Julianna Langner urodziła się 1 maja 1838 r. w miejscowiści Ożegów. (akt nr 34: www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT...F96?i=206&cc=2115410 ) również (akt nr 34:  metryki.genealodzy.pl/index.php?op=pg&ar...x=253&y=107&zoom=1.5 )

Jej rodzice to Jan (Gottlib/Bogumił) Langner (ur. 27 maja 1804 r. Laski, paraf. Siemkowice, zm. 9 kwietnia 1849 Dylów, paraf. Pajęczno)  oraz Jadwiga Eckert (ur. 13 października 1797 r.  Kobyla Góra /Wesendorff/ Paraf. Loffkowitz, zm. 22 kwietnia 1869 r. Rekle, paraf. Rząśnia).

Brat Julianny - Franciszek Langner to mój przodek bezpośredni. 

Pozdrawiam
Michał 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 miesiąc 2 tygodni temu #46008 przez Marika Senktas
Replied by Marika Senktas on topic Lista osadników niemieckich - Langner
Witam.
Zapomniałam o tej stronie całkiem a tu masz. Czyli jesteśmy rodziną. Wcześniej  nie odkryłam wszystkiego ale teraz już wiem po opisach ze skanów i kombinacji z nazwiskami. Nawet wujek sie ucieszył że tyle odkryłam on i ja tylko sie tym interesujemy. Był na cmentarzu w Sułmierzycach i tam był grób Langnerów z 1800 roku odnowiony. Tylko nie mogłam sie doszukać skąd ze Śląska Jadwiga Ekkert/Ekkart. No i skąd oni do Polski ogólnie przybyli czy już wczesniej sie osiedlali w 1700? Glitowie osiedlili sie w Żłobnicy babcia wyszła za mąż za Stanisława Rzeżnika i moi wujkowie poza Bełchatowem mieszkaja nadal w Żłobnicy po tym jak kopalnia zburzyła stary dom. Kuzyn w Kleszczowie. Moja mama w Bełchatowie spotkała przyszłego męża z Mińska mazowieckiego i tam też w 1820 jeden przodek od prababci przybył do Warszawy -Wiązownej jako tkacz z Mittweida w Saksonii. Ja mieszkam w Poole w Anglii a siostra i mama w Niemczech mamy siostra też wyszła za Niemca wysiedlonego ze Żłobnicy po wojnie i wyjechała i wszystkie biegle władaja niemieckim. Ja sie nazywam Marika Sęktas po przodkach z Kuflewa koło Mińska mazowieckiego. Jak coś to jestem na fb pod takim imieniem i nazwiskiem
Pozdrawiam

 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 miesiąc 1 tydzień temu #46022 przez Edward Głowacki
Replied by Edward Głowacki on topic Lista osadników niemieckich - Langner
zgon Wanda Langner córka Stanisława i Stanisławy z domu Cholewka Zawiercie nr 640 1919
metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,496835,67
zgon Jadwiga Langner z domu Kopeć Zawiercie nr 550 1919
metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,496835,58

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie