Prośba do bywających w Archiwum w Częstochowie

Więcej
8 lata 2 tygodni temu - 8 lata 2 tygodni temu #24884 przez Zbigniew Małolepszy
Prośba do bywających w Archiwum w Częstochowie was created by Zbigniew Małolepszy
Dzień dobry,

Mam prośbę o sprawdzenie i ewentualne zrobienie zdjęcia/skanu aktu urodzenia Stanisławy Gurbała urodzonej w parafii Niegowa w latach 1905-1908. Księgi niegowskie są w zespole 256.

Na FamilySearch są skany z Niegowej ale metryki chrztu kończą się niestety w roku 1904.

Pozdrawiam,
Zbyszek
Ostatnia8 lata 2 tygodni temu edycja: Zbigniew Małolepszy od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu - 8 lata 2 tygodni temu #24944 przez Piotr Słabosz
Replied by Piotr Słabosz on topic Prośba do bywających w Archiwum w Częstochowie
Witam!!
Myślę, że mogę Panu pomóc. Co prawda nie jestem w stanie odwiedzić Archiwum Państwowego (mieszkam daleko od Częstochowy), ale jakiś czas temu sfotografowałem w Archiwum Archidiecezjalnym znaczną część łacińskiej księgi chrztów z Niegowy (lata 1900-1910, niestety nie ma jej na FamilySearch). Jest to zdjęcie ekranu monitora, jednak to co ważne można przeczytać.
Stanisława Gurbała urodziła się 29 marca/11 kwietnia 1908 r. w Moczydłach, ochrzczono ją 30 marca/12 kwietnia 1908 r. w niegowskim kościele. Była córką Walentego i Marianny z Dzieżów. W latach 1905-1908 nie ochrzczono innej Stanisławy Gurbały, czyli wskazana przeze mnie jest prawdopodobnie tą, której Pan szuka.
Dołączam zdjęcie (drugi zapis od góry) .
Pozdrawiam
Piotr
Załączniki:
Ostatnia8 lata 2 tygodni temu edycja: Piotr Słabosz od.
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu - 8 lata 2 tygodni temu #24945 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Prośba do bywających w Archiwum w Częstochowie
Panie Piotrze,
Dziękuję bardzo za błyskawiczną reakcję i przesłanie informacji o Stanisławie!

Czyli mam to czego szukałem, jednak jeśli ktoś będzie miał wolną chwilę w AP i aparat w ręku to bardzo proszę o fotkę metryki Stanisławy z "rosyjskich" ksiąg USC parafii niegowskiej z 1908 roku.

P.S. Panie Piotrze czy Słaboszowie z parafii przybynowskiej to Pana krewni?

Pozdrawiam bardzo serdecznie,
Zbyszek
Ostatnia8 lata 2 tygodni temu edycja: Zbigniew Małolepszy od.
The following user(s) said Thank You: Piotr Słabosz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25096 przez Piotr Słabosz
Replied by Piotr Słabosz on topic Prośba do bywających w Archiwum w Częstochowie
Witam!!
Panie Zbigniewie, jeżeli nikt wcześniej nie zrobi zdjęcia aktu urodzenia Stanisławy z księgi USC z 1908 r., to będę mógł to uczynić, ale dopiero za kilka miesięcy, w lipcu. Gdyby poszukiwał Pan jakichś danych w księgach niegowskich to służę pomocą. Znam je dobrze.

Według moich badań Słaboszowie z parafii Żarki i Niegowa są potomkami trzech małżeństw żyjących w I poł. XVIII w.: Wojciecha i Doroty, Błażeja i Zofii oraz Tomasza i Agnieszki. Mimo poszukiwań nie udało mi się na razie ustalić pokrewieństwa między nimi. Skoro jednaki mieszkali tak blisko siebie mogli być krewnymi.

Słaboszowie z parafii przybynowskiej są potomkami Jana Słabosza (1792-1865) i jego dwóch żon Łucji z d. Piętak i Magdaleny z d. Stępień. Jan pochodził od Wojciech i Doroty, ja jestem potomkiem Tomasza i Agnieszki.
Jeżeli Słaboszowie są Pana przodkami to z łatwością mogę wywieść ich pochodzenie do początku, czyli wspomnianych wyżej małżeństw.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 dni temu #25162 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Prośba do bywających w Archiwum w Częstochowie
Pozdrawiam.

J.T.
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 dni temu #25198 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Prośba do bywających w Archiwum w Częstochowie
Panie Jacku,
Bardzo dziękuję za piękne zdjęcie aktu! ;-)
Pozdrawiam,
Zbyszek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie