Topic-icon https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9TPG-G51?i=363&cc=2115410

4 tygodni 17 godzin temu - 4 tygodni 17 godzin temu #37603 przez Eva Sitek (Wisdom)
Prosze o przetlumaczenie ponizszego aktu urodzenia # 6 - Zlochowice, czerwiec 1793, dzieci Stefana i Barbary Paturaj. Jezyk : lacina.

Dziekuje,
E. Sitek
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 tygodni 12 godzin temu - 4 tygodni 12 godzin temu #37606 przez Molencki (Rafał Molencki)
Coś tu się nie do końca zgadza - zapomniano podać imię trzeciego chłopca. Bo jest mowa o trojgu dzieci (tres infantes), chociaż na marginesie napisano gemini czyli bliźnięta, ale są trzy pary rodziców chrzestnych - jedna para jednak powtarza się. Tłumaczę dosłownie:

Ten sam ochrzcił troje dzieci: córkę Małgorzatę i dwóch synów, jednego o imieniu Antoni Pracowitych Szczepana (Stefana) i Barbary Paturajów, małżonków prawowitych. Chrzestnymi córki byli: Sławetny Konstantyn Szurmacki z Kłobucka i Prac. Katarzyna Zając(ówka), panna ze Złochowic. Jednego syna chrzestnymi byli Sław. Marcin Ząbkowski z Kłobucka i Prac. Małgorzata ?Galbiska ze Złochowic, a drugiego Sław. Konstantyn Szurmacki z Kłobucka i Prac. Katarzyna Zając(ówka) ze Złochowic

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 tygodni 7 godzin temu #37610 przez Eva Sitek (Wisdom)
Wydaje mi sie, ze to byly blizniaki a nie trojaczki. W genetece imie Antoni jest wpisane dwa razy, co wydaje mi sie maloprawdopodobne aby dwoch chlopcow otrzymalo to samo imie.

Dziekuje bardzo,
Eva Sitek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.359 s.