Topic-icon https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9TPG-G51?i=363&cc=2115410

8 miesiąc 2 tygodni temu - 8 miesiąc 2 tygodni temu #37603 przez Wisdom
Prosze o przetlumaczenie ponizszego aktu urodzenia # 6 - Zlochowice, czerwiec 1793, dzieci Stefana i Barbary Paturaj. Jezyk : lacina.

Dziekuje,
E. Sitek
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 2 tygodni temu - 8 miesiąc 2 tygodni temu #37606 przez Rafał Molencki
Coś tu się nie do końca zgadza - zapomniano podać imię trzeciego chłopca. Bo jest mowa o trojgu dzieci (tres infantes), chociaż na marginesie napisano gemini czyli bliźnięta, ale są trzy pary rodziców chrzestnych - jedna para jednak powtarza się. Tłumaczę dosłownie:

Ten sam ochrzcił troje dzieci: córkę Małgorzatę i dwóch synów, jednego o imieniu Antoni Pracowitych Szczepana (Stefana) i Barbary Paturajów, małżonków prawowitych. Chrzestnymi córki byli: Sławetny Konstantyn Szurmacki z Kłobucka i Prac. Katarzyna Zając(ówka), panna ze Złochowic. Jednego syna chrzestnymi byli Sław. Marcin Ząbkowski z Kłobucka i Prac. Małgorzata ?Galbiska ze Złochowic, a drugiego Sław. Konstantyn Szurmacki z Kłobucka i Prac. Katarzyna Zając(ówka) ze Złochowic

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

8 miesiąc 2 tygodni temu #37610 przez Wisdom
Wydaje mi sie, ze to byly blizniaki a nie trojaczki. W genetece imie Antoni jest wpisane dwa razy, co wydaje mi sie maloprawdopodobne aby dwoch chlopcow otrzymalo to samo imie.

Dziekuje bardzo,
Eva Sitek

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.