Topic-icon Proszę o przetłumaczenie aktów urodzenia i małżeństwa z języka rosyjskiego

3 tygodni 4 dni temu #43058 przez Kamil Wieczorek
Proszę o przetłumaczenie aktu urodzenia Zofii Zaborowskiej z języka rosyjskiego
 

Oraz aktu urodzenia Józefa Dudka


A także ich aktu małżeństwa


Proszę chociaż o najważniejsze informacje
Z góry dziękuję
 
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 tygodni 1 dzień temu #43068 przez Tadeusz Tarnowski
Przetłumaczę telefonicznie całe akty.
Proszę o kontakt z numerem telefonu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tadeusz Tarnowski

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 tygodni 1 dzień temu - 3 tygodni 1 dzień temu #43069 przez Dagmara Kupczyk
Akt 143 Zwierzyniec
Wydarzyło się to we wsi Truskolasy 3/15 kwietnia  1885 roku. O godz. Pierwszej po południu stawił się  Franciszek Zaborowski  lat 36  rolnik zamieszkały we wsi Zwierzyniec lat 36 mający w obecności Mikołaja Matuszczyka ze wsi Praszczyki. lat 31 i Andrzeja Skoczylasa ze wsi Zwierzyniec, lat 36  obydwóch rolników  i okazali nam niemowlę płci żeńskiej oświadczając, że urodziło się ono we wsi Zwierzyniec 28 marca / 9 kwietnia bieżącego roku, o godz. czwartej po południu  z jego prawowitej żony Anny ze Skoczylasów lat 26 * mającej.  Niemowlęciu temu na chrzcie świętym, który odbył się w dniu dzisiejszym nadano imię Zofia. A rodzicami chrzestnymi byli Mikołaj  Matuszczyk i Marianna Skoczylas. . Akt ten został oświadczającemu i świadkom przeczytany i przez nas tylko (czyli przez księdza) podpisany. Świadkowie niepiśmienni.

*Wiek Anny Skoczylas  to, prawdopodobnie, 26 lat – drugie słowo „sześć” jest zaklejone, ale ponieważ pierwsza sylaba to „sze-” - stąd można przypuszczać, że to „sześć”
Za tę wiadomość podziękował(a): Kamil Wieczorek

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

3 tygodni 12 godzin temu #43076 przez Dagmara Kupczyk
Następne tłumaczenia mogę zrobić w późniejszym terminie, ponieważ "wklepywanie" tekstu zajmuje sporo czasu...

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 6 dni temu #43078 przez Kamil Wieczorek
Dobrze, nie śpieszy mi się nigdzie :) I dziękuję za wcześniejsze tłumaczenie

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 6 dni temu #43079 przez Dagmara Kupczyk
Zwierzyniec- akt nr 40
Wydarzyło się to we wsi Truskolasy 25 stycznia/ 6 lutego  1887 roku. o godz. pierwszej po południu. Stawił się osobiście Mikołaj Dudek, wyrobnik ze Zwierzyńca, lat 31   w obecności Jakuba Olczyka  lat 31 i Adama Olczyka, lat 40   rolników ze Zwierzyńca i okazali nam niemowlę płci męskiej, oświadczając, iż urodziło się ono we wsi Zwierzyniec 19 /31stycznia bieżącego roku, o godz. Jedenastej w nocy  z jego prawowitej żony Petroneli z Hyrów (Hyra) lat 28 mającej.  Niemowlęciu temu na chrzcie świętym, który odbył się w dniu dzisiejszym nadano imię Józef. A rodzicami chrzestnymi byli Jakub Olczyk i Franciszka Kot. . Akt ten oświadczającemu i świadkom, wszyscy niepiśmienni, został  przeczytany i przez nas  (czyli przez księdza) podpisany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kamil Wieczorek

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 5 dni temu #43082 przez Dagmara Kupczyk
Zwierzyniec, akt nr 39
Wydarzyło się to we wsi Truskolasy dnia 13 / 26 stycznia 1914 roku, o godz. pierwszej po południu. Oświadczamy, że w obecności świadków Pawła Brzęczka i Franciszka Olczyka, obydwóch rolników, mających po 31 lat i zamieszkałych we wsi Panki, został zawarty religijny związek małżeński pomiędzy Józefem Dudkiem, kawalerem, robotnikiem żołnierzem rezerwowym, lat 27 mającym, urodzonym w Zwierzyńcu i na stałe mieszkającym w tej samej wsi, w gminie Opatów, synem żyjącego Mikołaja Dudka, rolnika i jego zmarłej żony Petroneli z Hyrów, a Zofią Zaborowską, panną mającą lat 18 , urodzoną w Zwierzyńcu i tam przy matce zamieszkałą, stałą mieszkanką tej samej wsi, w gminie Opatów, córką zmarłego rolnika Franciszka Zaborowskiego i żyjącej Anny ze Skoczylasów.
Dalej są informacje o zapowiedziach przedślubnych w kościołach parafialnych.
Nowopoślubieni oświadczyli, iż żadnej umowy przed ślubem nie zawierali.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kamil Wieczorek

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.