Prosba o przetłumaczenie aktu slubu z j. rosyjskiego

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #45458 przez Ewa Karnawalska
Proszę o przetłumaczenie z j. rosyjskiego  aktu ślubu  Walentego Zawady i Anny Schab 
metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,410815,31 akt nr 26
Z góry bardzo dziekuje 
Ewa Karnawalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu - 6 miesiąc 1 tydzień temu #45459 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Prosba o przetłumaczenie aktu slubu z j. rosyjskiego
26 Lubcza
Nawarzyce 28.10./9.11.1891 godz. 11

Świadkowie : Marcin Pastecki 44 lat i Franciszek Majcher 48 lat obaj  chłopi z Lubczy. 
Młody : WALENTY ZAWADA, kawaler, żołnierz, syn zmarłych Kacpra i Marianny z domu Szostak, małżonków Zawada, urodzony w Lubczy i tamże w służbie mieszkający, 25 lat. 
Mloda: ANNA Schab, panna, córka zmarłego Piotra i żyjącej Konstancji z domu Karnawalska, małżonków Schab,  urodzona we wsi Węchadłów, w Lubczy z matką mieszkająca, 26 lat. 
Trzy zapowiedzi, brak umowy przedślubnej, akt przeczytano, niepiśmienni, podpisał tylko ksiądz 

Proszę przyjrzeć się Konstancji Karnawalskiej. 
Oprócz tego aktu nigdzie się nie pojawia. 
Wydaje mi się (być może Pani ma więcej informacji), że w tym przypadku nastąpiła pomyłka w zapisie nazwiska. Anna Schab urodziła się we wsi Węchadłów parafia Góry/k. Pińczowa. Z tym miejscem związane jest  małżeństwo Piotr Schab i Konstancja ale Karwalska. Występuje w akcie  ślubu, urodzin
dzieci,  w akcie zgonu Piotra, w akcie II  ślubu
I dzieci z drugiego małżeństwa. 
Taka moja sugestia. 
 

B. Szwarcer
Ostatnia6 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Barbara Szwarcer od.
The following user(s) said Thank You: Ewa Karnawalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #45460 przez Ewa Karnawalska
Replied by Ewa Karnawalska on topic Prosba o przetłumaczenie aktu slubu z j. rosyjskiego
Dziękuję za tłumaczenie i podpowiedz .Z nazwiskiem Karwalska spotkałam się już parę razy w moich poszukiwaniach , myślałam, że może to tylko pomyłka w pisowni .Rzeczywiście nigdzie więcej nie wystepuje Konstancja Karnawalska.Miałam nadzieję ,że może dzięki temu aktowi dowiem się coś więcej, ale widzę ,że nadal chyba  jestem w tym samym miejscu. W kazdym razie dziękuje i pozdrawiam Ewa Karnawalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie