Piotr Gembka i Marianna Krytowska akt ślubu 45/1876 - prośba o tłumaczenie

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu - 5 miesiąc 2 tygodni temu #45486 przez Edward Głowacki
Ostatnia5 miesiąc 2 tygodni temu edycja: Edward Głowacki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #45488 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Piotr Gembka (?) akt slubu 45/1876 - prosba o tlumaczenie.
45   Mrzygłód 4/16.10.1876 godz. 11
Świadkowie : Paweł Plebańczyk 47 lat i Łukasz Wnuk 52 lata, chłopi rolnicy z Nierady 
Dzisiaj zawarto małżeństwo. 
Młody: PIOTR GEMBKA (Gębka), kawaler, urodzony we wsi Nierada i mieszkający z rodzicami, 28 lat, syn Tomasza i Marianny z domu Krytowska (może też Kretowska?), małżonków Gembka, chłopów rolników z Nierady. 
Młoda : KATARZYNA BIELNIK, panna, urodzona we wsi Nierada, mieszkająca z rodzicami, 20 lat, córka Feliksa i Tekli z domu Plebańczyk, małżonków Bielnik, chłopów rolników, mieszkających w Nieradzie. 
Trzy zapowiedzi w tutejszym kościele. Słowne pozwolenie rodziców młodej na wstąpienie w związek małżeński. Brak umowy przedślubnej. Akt przeczytano, niepiśmienni, podpisał tylko ksiądz. 
Po polsku nazwisko zapisywano Gębka, mam w swoim drzewie Gębków z Mrzygłodu. 

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu - 5 miesiąc 1 tydzień temu #45489 przez Edward Głowacki
Dziekuje bardzo ! Dziekuje, ze sa fajni ludzie zafascynowani genealogia / historia, pomagajacy takim amatorom jak ja, ktorzy nie mieli w szkole rosyjskiego. * Moja mama pochodzi z Borowego Pola i ojciec takze z Zawiercia. Maja wspolnego przodka Szczepana Borowke (1881-1934) w Niwkach (Mrzyglod). Wiem, ze w tym rejonie Mrzyglod, Wlodowice, Kromolow az roi sie od Borowkow, Gembkow, Ruskow, itd. Cala rodzina mojej mamy ma tam swoj poczatek. To byly takie zamkniete spolecznosci. Moj cel na nastepne miesiace to odnalezienie rodzenstwa Piotra Gembki, jak rowniez okreslenie jego dzieci. Dlaczego ? Jakis Antoni Gembka z tej rodziny zaadoptowal okolo 1900 Bronislawe, o ktorej wiem tylko tyle, ze jej matka byla niezamezna, pochodzila z Czestochowy i nazywala sie Marianna Zawierucha. Potem Bronislawa wyszla za jednego z synow Piotra (Wladyslawa), i z tego zwiazku pochodzi ojciec mojej mamy. 
Chcialbym dowiedziec sie cos wiecej o tych ludziach. Moj dziadek, ktory zm. w 2011, sam nie posiadal zbyt wielu informacji na ten temat. Pozdrawiam !!! 
Ostatnia5 miesiąc 1 tydzień temu edycja: Edward Głowacki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie