Bronisława, córka Antoniego Gębka i Marianny Zawierucha

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu - 5 miesiąc 2 tygodni temu #45490 przez Edward Głowacki
Nr 122. Prosze o dokladne przetlumaczenie tego aktu gdyz osoba byla adoptowana.
Przy okazji prosze o akt nr 123 ponizej, moze to rodzina. Z gory dziekuje. 
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...=2115410&cat=1963628
 
Ostatnia5 miesiąc 2 tygodni temu edycja: Edward Głowacki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu - 5 miesiąc 2 tygodni temu #45492 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Bronisława, córka Antoniego Gębka i Marianny Zawierucha
Akt wstępnie przetłumaczyłam ale ponieważ kilku słów nie mogę odczytać lub znaleźć w słowniku, dlatego nie zamieszczam  mojego "dzieła". Akt jest interesujący i nietypowy, rzadko spotykany dlatego proszę biegłych rusycystów o jego dokładne tłumaczenie jako  ciekawostkę z tamtych lat. 

B. Szwarcer
Ostatnia5 miesiąc 2 tygodni temu edycja: Barbara Szwarcer od.
The following user(s) said Thank You: Edward Głowacki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 miesiąc 6 dni temu - 5 miesiąc 6 dni temu #45518 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Bronisława, córka Antoniego Gębka i Marianny Zawierucha
Trochę dopracowałam. Forma może nie najlepsza ale przetłumaczone wszystko co istotne dla treści aktu. 
122 Nierada 
Działo się w Mrzygłodzie 13/25.06.1899 r godz. 14
Stawił się osobiście ANTONI GĘBKA, chłop rolnik. 28 lat, zamieszkały w Nieradzie w obecności Jana Pichety 30 lat i Jana Gębki 28 lat, chłopów rolników z Nierady. 
Oświadczył, że o godzinie 6 wychodząc z domu znalazł w sieni? podrzucone dziecko, dziecko ubrane było w białą koszulkę i takąż czapeczkę na głowie, przy nim znalazł tylko karteczkę a na niej napisane było, że dziecko urodziło się w zeszłym roku, to jest 1898 1/13 czerwca. 
Świadkowie zeznali/wyznali  imię i nazwisko matki, Marianna Zawierucha, ale miejsca zamieszkania tej kobiety nie znają. 
Dziecku temu na chrzcie św. udzielonym dzisiaj przez ks. Michała Barkowskiego?, miejscowego
wikariusza, dano imię BRONISŁAWA, a rodzicami chrzestnymi byli Józef Adamczyk i Marianna Milcarz i po naszych ogledzinach/obejrzeniu, okazało się, że dziecko jest płci żeńskiej, a osobistych/szczególnych? znaków? żadnych nie znaleziono. 
Wyżej wymienione dziecko oddano po chrzcie św. stawającemi ANTONIEMU GĘBCE, na jego żądanie, który zobowiązał się wychowywać je na własny koszt i przyjmuje je w odzieży w jakiej było. 
Akt odczytano stawającemu i świadkom, a że niepiśmienni podpisał tylko ksiądz. 

Mam nadzieję, że to wystarczy. 

B. Szwarcer
Ostatnia5 miesiąc 6 dni temu edycja: Barbara Szwarcer od.
The following user(s) said Thank You: Edward Głowacki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie