Prośba o przetłumaczenie z języka rosyjskiego Aktu ślubu.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22448 przez Łukasz Syguda
Zwracam się z wielką prośbą o przetłumaczenie poniższego tekstu z rosyjskiego na polski.
Prawdopodobnie jest to dokument który bardzo długo szukałem ale nie jestem w stanie go przeczytać bez tłumaczenia.
Jeśli nie sprawi to komuś kłopotu to będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Załącznik ślubWalentego.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22472 przez Łukasz Syguda
Swoją drogą to tekst jest bardziej czytelny niż te pisane po polsku z którymi miałem duży problem z rozszyfrowaniem.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22484 przez Jarosław Żukow
4. Aleksandrów
Działo się w Krzepicach 24.01/05.02.11882r. o godz.15.
Oświadczamy że w obecności świadków Jakuba Cer l.22 z Aleksandrowa i Franciszka Olczyka l.25 z Dankowic, rolników, zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Walentym Trzepizur, wdowcem po zmarłej żonie Franciszce urodzonej Kulej 15/24.12 zeszłego roku, synem Marcina i żony jego Ludwiki urodzonej Pasieka rolników we wsi Zagórze, urodzony we wsi Zagórze i tam zamieszkały, rolnik, l.25, i Marcjanną Cer, wdową po zmarłym 19.11/01.12 dwa lata temu mężu Józefie Cer, córką zmarłego Jakuba Kuleja i żyjącej wdowy po nim Mariannie urodzonej Radloch? gospodyni zamieszkałej we wsi Wolcza Góra, urodzona we wsi Wilcza Góra, gospodyni zamieszkała w Aleksandrowie, l.24.
Pozwolenie na pierwszy z dwóch stopni pokrewieństwa*, na zawarcie małżeństwa udzielił nowożeńcom Episkopat Kujawsko-Kaliskiej Archidiecezji 23.01. roku bieżącego Nr.169.
Małżeństwo to poprzedziła jedna zapowiedź opublikowana w Kłobuckim i Krzepickim parafialnych kościołach 17/29.01. roku bieżącego. Z dwóch kolejnych zapowiedzi zwolniło pozwolenie wyżej wspomnianego Episkopatu Kujawsko-Kaliskiej Archidiecezji z 23.01. roku bieżącego Nr.182. Nowożeńcy oświadczają że umowy przedślubnej nie zawierali. Ślubu udzielił ksiądz Edward Pawłowski, proboszcz Krzepickiej parafii. Akt ten po przeczytaniu, przez nas tylko podpisany. Przybyli pisać nie umieją.

*Nie jestem pewien formy i treści tego zdania.

Jaromir

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #22488 przez Łukasz Syguda
Z tego tłumaczenia już prawie wszystko wiemy. To jest dla mnie najbardziej cenny dokument. Nikt z żyjących nie był mi stanie powiedzieć o żonach Walentego. Znali tylko trzecią :)
Jarosławie bardzo Ci dziękuję za pomoc. Nawet nie wiesz jak jestem ci wdzięczny.
Chciałbym się jakoś zrewanżować ale nie wiem jak.

Jeśli nie sprawi kłopotu to mam jeszcze dwa dokumenty po rosyjsku dotyczące Franciszki Kulej. Czy da radę jeszcze je przetłumaczyć?
Póki co było by na tyle z tłumaczeniem.


Załącznik FranciszkaKulejAktślubu.jpg nie został znaleziony




oraz


Załącznik FranciszkaKulejAktZgonu-2-3.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.
The following user(s) said Thank You: Jarosław Żukow

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22511 przez Jarosław Żukow
28. Wilcza Góra
Działo się we wsi Przystajń 06/18.11.1879r. o godz.11 rano.
Oświadczamy że w obecności świadków Pawła Brodziaka z Dąbrowy l.44, i Mateusza Knopik ze wsi Górki l.40, oboje rolników, zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Walentym Trzepizur, kawalerem, synem Marcina i Ludwiki urodzonej Pasieka małżonków Trzepizurów we wsi Zagórze zamieszkałych rolników, we wsi Zagórze urodzony, przy rodzicach zamieszkały, l.22, i Franciszką Kulej, panną, córką Pawła i Józefy urodzonej Brodziak małżonków Kulejów w Wilczej Górze zamieszkałych rolników, w Wilczej Górze urodzona przy rodzicach zamieszkała, l.19.
Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi opublikowane w tutejszym i Kłobuckim kościołach w dniach 14/26.10, 21.10/02.11, i 28.10/09.11. roku bieżącego. Pozwolenie rodziców panny młodej udzielone słownie. Ślub udzielony przez nas proboszcza. Akt ten po przeczytaniu, przez nas i Brodziaków podpisany.

340. Zagórze
Działo się w Kłobucku 17/29.12.1881r. o godz.9 rano.
Stawili się Stanisław Korczak l.62 i Józef Koszczyk l.43, oboje gospodarze zamieszkali we wsi Zagórze, i oświadczyli że 15/27.12. roku bieżącego o godz.17, zmarła we wsi Zagórze, Franciszka z Kulejów Trzepizur l.21, żona gospodarza ze wsi Zagórze, w Borze Zapilskim urodzona, córka Pawła i Józefy urodzonej Brodziak, pozostawiła po sobie owdowiałego męża Walentego Trzepizura.
Po naocznym przekonaniu się o śmierci Franciszki Trzepizur, akt ten przeczytano przybyłym, przez nas tylko podpisany, świadkowie niepiśmienni.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie