Prośba o przetłumaczenie aktu z łaciny

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #26396 przez Stanisław Mesjasz
Prośba o przetłumaczenie aktu z łaciny was created by Stanisław Mesjasz
Znalazłem poniższy akty, ale nie jestem w stanie samodzielnie i w całości ich przetłumaczyć.
Proszę o pomoc w tłumaczeniu.

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Stanisław Mesjasz
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #26441 przez M. D.
Replied by M. D. on topic Prośba o przetłumaczenie aktu z łaciny
Dzień dobry,

Pierwszy akt nie do końca rozumiem, więc jak znajdzie się ktoś biegły w łacinie to proszę o poprawkę.

Gajęczno, pogrzeb 16 września, zmarła Gertruda Zajączkowska 13 bieżącego miesiąca, przy porodzie (i tu jest fragment, którego nie rozumiem - Grzegorz Mesjasz chyba był ojcem zmarłej) miała 30 lat . Pochowana w części zachodniej cmentarza.

Siedlec, 28.02.1812, 27.02 zmarła na febrę Marianna, córka Hiacynta i Barbary z Łytów?, mająca 2,5 roku. Pochowana w części zachodniej cmentarza.

Pozdrawiam,
Margit
The following user(s) said Thank You: Stanisław Mesjasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #26462 przez Stanisław Mesjasz
Replied by Stanisław Mesjasz on topic Prośba o przetłumaczenie aktu z łaciny
Witam
Dziękuje
Moje odczytywanie aktów pisanych po łacinie pozostawia dużo do życzenia.
Dlatego wyszukując akty związane z nazwiskiem Mesjasz, nie zawsze wynajdę ten właściwy akt.
Jeśli chodzi o akt1 to chodziło mi o potwierdzenie tej Gertrudy, gdyż wcześniej wiedziałem że Grzegorz Mesjasz miał pierwszą żonę Gertrudę i wtedy był już wdowcem i dlatego dla mnie jest to potwierdzenie tej informacji.

Natomiast dopytam jeszcze o akt2 - czy ten Hiacynt i Barbara to też byli Mesjasze, czy też nie?

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Stanisław Mesjasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #26466 przez M. D.
Replied by M. D. on topic Prośba o przetłumaczenie aktu z łaciny
Witam,

W akcie nazwisko Mesjasz w ogóle nie występuje. Jest tylko Barbara de Łyty - czyli Barbara z Łytów, więc trudno stwierdzić czy to byli Mesjaszowie czy nie.

Hiacynt to raczej rzadkie imię, więc jeśli był w rodzinie ktoś o tym imieniu i poślubił Barbarę to można wnioskować, że to ten. Gorzej jak się nie dysponuje takimi informacjami.

Pozdrawiam,
Margit
The following user(s) said Thank You: Stanisław Mesjasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie