Prośba o przetłumaczenie z j. rosyjskiego załącznika do alegaty

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28412 przez Tadek Kowalski
Witam !
Prosiłbym o przetłumaczenie poniższego krótkiego załącznika do alegaty z 1869 r.

Pozdrawiam !
Tadek

Załącznik alegata1.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28693 przez Elżbieta Kowalska
Panie Tadeuszu, proszę nie myśleć, że tekst obchodzę szerokim łukiem :) ...zerkam na niego kolejny raz. Myślę, że to rodzaj dzisiejszej opłaty skarbowej. Widnieje tam stempel mówiący o 15 kopiejkach. I to by wyglądało mniej więcej tak, tłumacząc niemal dosłownie, choc początku nie jestem pewna:
[…] tej karty papieru stemplowego dołączyć do metrykalnego świadectwa Emanuela Fryderyka Wilhelma Knauta wydanego w ? Kenic… na Śląsku dnia 10.09.1869 r.

No właśnie, nie wiem o jaką miejscowość chodzi. Trzeba zajrzeć do aktu ślubu, a może Pan już wie? Wspólnymi siłami...:)
The following user(s) said Thank You: Tadek Kowalski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28694 przez Tadek Kowalski
Witam !
Elżbieto - długo Pani nie było.
Zacząłem od końca. Najpierw akt małżeństwa, potem alegata [zał. 2 (po niem.) i 3 (po polsku)].
Zał. 1 (po ros.) został na koniec. Pierwsze słowo - doszliśmy do wniosku, że to destrukcja, czyli "Unieważnia się". Chodzi zapewne o jakąś część która oficjalnie dołączona była do aktu metrykalnego. Sam zał. 2 do którego ten zał. 1 się odnosi to jest dosłownie "wytnij i wklej" aktu chrztu z opuszczonymi chrzestnymi. Brak jest jakiegoś wprowadzenia, jakiegoś urzędowego początku. Zapewne o tą część chodziło.
Miejscowość to Königshütte (Królewska Huta > Chorzów).
Dziękuję i polecam się na przyszłość.
Może we wtorek przywiozę z Katowic jeszcze jakiegoś potomka Knaut'ów, albo coś innego.
Pozdrawiam !
Tadek
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28753 przez Elżbieta Kowalska
Genealogia wymaga cierpliwości, samozaparcia i... wolnego czasu :) wspólnymi siłami "ogarniemy"...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie