Zmiany terytorialne powiatu częstochowskiego

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #36407 przez Florian Huras
Zmiany terytorialne powiatu częstochowskiego was created by Florian Huras
Zadawane często na forum pytania sugerują, że zainteresowani (podobnie jak...

Analizując listę użytkowników www.genealodzy.czestochowa.pl stwierdziłem, że większość naszych członków i odwiedzających tą stronę prowadzi poszukiwania genealogiczne na obszarach obejmujących terytorium współczesnych powiatów częstochowskiego, wieluńskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego, włoszczowskiego, kłobuckiego i będzińskiego.

Czytaj więcej...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36408 przez Wojciech Wochal
Replied by Wojciech Wochal on topic Zmiany terytorialne powiatu częstochowskiego
Takie pytanie bo nie mogę znaleźć - w którym roku Borowno i chyba też Łochynia przeszły z gminy Kruszyna do gminy Mykanów?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36433 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Zmiany terytorialne powiatu częstochowskiego
Nie jestem pewien,ale być może nastąpiło to w momencie nowego podziału administracyjnego z dnia 06.07.1950r.
W tym czasie powiat częstochowski jak i gmina Mykanów po wielu latach przeniesione zostały z woj. kieleckiego do woj.katowickiego.Zmianie uległ również ich zasięg terytorialny.
Zmiana dotyczy również gminy Kruszyna,która wcześniej należała do woj.łódzkiego i w skład której wchodziło min: Borowno czy Grabowa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #36496 przez Wojciech Wochal
Replied by Wojciech Wochal on topic Zmiany terytorialne powiatu częstochowskiego
A nie było  to jakoś tak, że : do 1950 roku należały do gminy Kruszyna, od 1950r po reformie administracyjnej: likwidacji gmin i utworzeniu gromad było samodzielną gromadą, a w 1975r po następnej reformie i przywróceniu gmin weszły w skład gminy Mykanów?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu - 4 lata 9 miesiąc temu #36497 przez J K R
Ostatnia4 lata 9 miesiąc temu edycja: J K R od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie