Topic-icon Zmiany terytorialne powiatu częstochowskiego

10 lata 1 miesiąc temu #36407 przez huras (Florian Huras)
Zadawane często na forum pytania sugerują, że zainteresowani (podobnie jak...

Analizując listę użytkowników www.genealodzy.czestochowa.pl stwierdziłem, że większość naszych członków i odwiedzających tą stronę prowadzi poszukiwania genealogiczne na obszarach obejmujących terytorium współczesnych powiatów częstochowskiego, wieluńskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego, włoszczowskiego, kłobuckiego i będzińskiego.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 1 tydzień temu #36408 przez wojciechwochal (Wojciech Wochal)
Takie pytanie bo nie mogę znaleźć - w którym roku Borowno i chyba też Łochynia przeszły z gminy Kruszyna do gminy Mykanów?

4 miesiąc 6 dni temu #36433 przez krzysztof0357 (Krzysztof Kucharski)
Nie jestem pewien,ale być może nastąpiło to w momencie nowego podziału administracyjnego z dnia 06.07.1950r.
W tym czasie powiat częstochowski jak i gmina Mykanów po wielu latach przeniesione zostały z woj. kieleckiego do woj.katowickiego.Zmianie uległ również ich zasięg terytorialny.
Zmiana dotyczy również gminy Kruszyna,która wcześniej należała do woj.łódzkiego i w skład której wchodziło min: Borowno czy Grabowa.

3 miesiąc 3 tygodni temu #36496 przez wojciechwochal (Wojciech Wochal)
A nie było  to jakoś tak, że : do 1950 roku należały do gminy Kruszyna, od 1950r po reformie administracyjnej: likwidacji gmin i utworzeniu gromad było samodzielną gromadą, a w 1975r po następnej reformie i przywróceniu gmin weszły w skład gminy Mykanów?

3 miesiąc 3 tygodni temu - 3 miesiąc 3 tygodni temu #36497 przez jr120065 (J K R)

Czas generowania strony: 0.602 s.