Nowe inwentarze AACz

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8395 przez Piotr Sułek
Replied by Piotr Sułek on topic Nowe inwentarze AACz

Krzysztof Łągiewka napisał: Żadne archiwum kościelne na świecie nie będzie tego robić, ponieważ kilka lat temu Watykan zabronił mormonom wykonywania kopii ksiąg parafialnych.


"Żadne" to za dużo powiedziane. Nie będą tego robić prawdopodobnie jedynie kościoły podległe Watykanowi.

Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk, Paula M

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8401 przez Paula M
Replied by Paula M on topic Nowe inwentarze AACz
Czy mam rozumiec, ze inne roczniki, ktore zostaly zmikrofilmowane w poprzednich latach nie beda udostepnione na FamilySearch, jedynie w bibliotekach mormonskich?
Dziekuje

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8402 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Nowe inwentarze AACz

Paula M napisał: Czy mam rozumiec, ze inne roczniki, ktore zostaly zmikrofilmowane w poprzednich latach nie beda udostepnione na FamilySearch, jedynie w bibliotekach mormonskich?
Dziekuje


Wręcz przeciwnie - będą (i wiele już jest) dostępne w szukajwarchiwach.pl - te pochodzące z archiwów państwowych.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8403 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Nowe inwentarze AACz

Piotr Sułek napisał:

Krzysztof Łągiewka napisał: Żadne archiwum kościelne na świecie nie będzie tego robić, ponieważ kilka lat temu Watykan zabronił mormonom wykonywania kopii ksiąg parafialnych.


"Żadne" to za dużo powiedziane. Nie będą tego robić prawdopodobnie jedynie kościoły podległe Watykanowi.

Pozdrawiam


Tak, oczywiście miałem na myśli tylko kościół rzymsko - katolicki. Co do innych kościołów czy religii to nie wiem jak to będzie, ale również Żydzi wystąpili przeciwko mormonom z powodu między innymi chrztów ofiar Holocaustu. Co za tym idzie, księgi metrykalne będące w posiadaniu Żydów też zapewne nie są już kopiowane przez mormonów.
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk, Paula M

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 dni temu #8919 przez Bogusław Gadecki
Replied by Bogusław Gadecki on topic Nowe inwentarze AACz

Paula M napisał: Czy Archiwum Archidiecezji Czestochowskiej planuje uzupelnic katalogi mikrofilmow na FamilySearch? W przeszlosci korzystalam z bibliotek mormonskich. Wiem wiec, ze na przyklad ksiegi parafii Rzejowice (Radomsko), ktorych brakuje on-line sa na mikrofilmach. Mam na mysli malzenstwa i zgony po roku 1825 oraz urodzenia 1825 -1842.

Z gory dziekuje za odpowiedz,

PaulaM

Paulo , to o co pytasz jest również on-line , ale nieco zakamuflowane. Nie w prowincji Łódz , a w prowincji Poznań zostały umieszczone następujące parafie z powiatu radomszczańskiego :
parafia Rzejowice pod nazwą Rejowiec,
parafia Chełmo pod nazwą Chełmno,
parafia Wielgomłyny pod nazwą Młyny Wielkie,
pozdrawiam
Bogdan

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10580 przez Piotr Slania
Replied by Piotr Slania on topic Nowe inwentarze AACz
Witam,

Nie znaleziono pliku

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie