Rodzina Cer

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32977 przez T.A. Bogacz
Replied by T.A. Bogacz on topic Rodzina Cer
Zamiany imion zdarzały się dość często , więc należy przyjąć że chodzi tu o Anastazję .Franciszek Cer syn Wilhelma ur. 1873 zmarł w 1874r. Roch Cer syn Wilhelma ur. 1881 zmarł w 1882 r. Paweł syn Wilhelma ur.1871 r. zmarł w 1912 r. zostawiając żonę Eleonorę Mach .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #33034 przez Janina Ogórkiewicz
Replied by Janina Ogórkiewicz on topic Rodzina Cer
Bardzo się ucieszyłam z tych wiadomości o rodzinie Cer, bo Władysława Jasińska to córka brata mojego pradziadka, więc coś dodam do kolekcji.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #33245 przez Henryk Myśliwiec
Replied by Henryk Myśliwiec on topic Rodzina Cer
Eleonora Cer wyszła w 1907 r. za mąż za Józefa Księżarka ze Złochowic i zamieszkała na Ślusarzach, a później w Pankach.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 tygodni temu #33267 przez Michał Mugaj
Replied by Michał Mugaj on topic Rodzina Cer
Chciałbym zadać następujące pytanie: „dlaczego stawy w Kruszynie, na Sadzawkach, nazywane były „stawami Cera”.
Ponieważ we wsi Kruszyna, był młyn na Sadzawkach, a także- z opowiadania- „stawy Cera”, próbuję powiązać Cerów z tego tematu- z Kruszyną. I chyba mi się to udało. Bowiem - 27.05.1912 roku (akt M-nr 27) parafia Kruszyna , Katarzyna Cer, córka Jana Cera*ok. 1864 roku w Pankach parafia Truskolasy zawarła związek małżeński z Władysławem Pliszke. Wydaje mi się, że Jan Cer jest synem Józefa Cer*1832 i Marianny Dwornik*1831(nie mam na to dostępnych aktów). Zarówno Jan Cer (1864-1919), jak i jego żona Franciszka Kluczna (1870-1920) zmarli w Kruszynie. Małżeństwo Katarzyny Cer z Władysławem Pliszke zakończyło się śmiercią tego ostatniego+21.12.1914 roku, a więc po dwóch latach. Próbuję dociec, dlaczego stawy na Sadzawkach nazywane były „stawami Cera”?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #33279 przez T.A. Bogacz
Replied by T.A. Bogacz on topic Rodzina Cer
Syn Józefa i Marianny Dwornik Jan Nepomucen ,urodzony w Aleksandrowie * 03.05.1862 poślubił w 1885 r. Mariannę Zaborowską z Kuźniczki córkę Jana i Jadwigi Droś .Tam też w latach 1886 / 1888 / 1890 urodziły się ich pierwsze dzieci : Józef , Marianna , Zofia .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #33288 przez Michał Mugaj
Replied by Michał Mugaj on topic Rodzina Cer
Jednak, po głębszej analizie aktu zgonu zmarłego we wsi Marjanka parafia Kruszyna Jana Cer +1919.09.24, urodzonego ok. 1864 roku Panki parafia Truskolasy, syna zmarłych Adama Cer i Emilii z Paprotnych wynika, że nie jest to Jan Nepomucen Cer * 1862.05.03. Tak więc, Jan Cer zmarły w parafii Kruszyna – nie jest wspomniany ani wymieniony w tym temacie. Gdyby można było dotrzeć do akt parafialnych, dotyczących Jego.
Zmarły w Kruszynie Jan Cer miał żonę Franciszkę z Klucznych,*około 1870 roku w Wólce Prusickiej parafia Brzeźnica, córkę Andrzeja Kluczny i Marianny z Karoniów, zmarłą w Kruszynie +1920.07.25.
Córka Jana Cer i Franciszki Kluczna – Katarzyna Cer, *około 1893 roku we wsi Wólka parafia Brzeźnica. Która to Katarzyna w roku 1912 zawarła związek małżeński z Władysławem Pliszke w parafii Kruszyna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie