Powitanie

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #32936 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Powitanie
Jak Panu napisałem numeracja metryk zaczyna się od 1 w każdym roku. Aby więc uzyskać skan z archiwum musi Pan podać rodzaj metryki /urodzenie, zgon, ślub/, rok wystawienia aktu i numer kolejny a także imię i nazwisko osoby, której dotyczy akt. Jeżeli nie zna Pan dokładnej daty ani numeru aktu, może Pan podać tylko imię i nazwisko oraz rodzaj metryki no i przedział czasowy i zlecić archiwum przeprowadzenie kwerendy. Wtedy trzeba zapłacić archiwum za poszukiwanie. Ceny są różne, zazwyczaj 50 do 70 zł. za godzinę poszukiwań. Najczęściej archiwum wystawia rachunek za 1 lub 2 godziny poszukiwań.

Stanisław
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: Stanisław Jegier od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #32937 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Powitanie
Spokojnie z tym wydawaniem pieniędzy. Czego konkretnie szukasz Sławku. Wiele akt jest online w sieci - i to pierwopisów, nie duplikatów. Więc po co przepłacać? Podaj o co chodzi. Może wyważasz otwarte drzwi?

Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32938 przez SŁAWOMIR Wiewiórowski
Replied by SŁAWOMIR Wiewiórowski on topic Powitanie
Dzięki wielkie za pomoc.
Z archiwum czekam na akt urodzenia Antoniego Weder, który to notabene przywiódł mnie tutaj na stronę jak i zainteresował mnie po przeczytaniu kilku Waszych opracowań.
A dzięki Wam znalazłem dwa interesujące mnie fakty :
1828 r. Poczesna małżeństwo Józef Weder z Józefiną Kriger
1861 r. Poczesna małżeństwo w/w Antoniego Weder z Teresą Szwarc => pierwsze jego małżeństwo a moi krewni wywodzą sie z 2 małżeństwa ale to już Kurnos i posiadam kopie ich aktu.
Zresztą z tamtego aktu dowiedziałem się o pochodzeniu rodziny Weder o których wiedziałem tylko iż przybyli na ziemie polskie z Austrii, w rodzinie gdzieś ktoś coś słyszał o tym.
Więc ja jako ten "szperacz" rodzinny chciałbym znaleźć wiecej faktów na ten temat ale może nie wszystko na ogóle :) choć z innej strony preferuję powiedzenie im więcej faktów tym bardziej człowiek ma co "filtrować" a powiem właśnie to mnie..........najbardziej "rajcuje."_
Sławek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #32939 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Powitanie
my te wszystkie akty... mamy
akt i wykres w załączeniu
Załączniki:
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #32940 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Powitanie
Czyli pochodzisz od Aśki Fischerówny. Jej wywód w wykresie pod poprzednim moim wpisem
pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32941 przez SŁAWOMIR Wiewiórowski
Replied by SŁAWOMIR Wiewiórowski on topic Powitanie
Dokładnie :) Bibiana , Leon , Matylda - to ich dzieci i właśnie Matylda moją prababką jest od strony Taty.
Dzieki wielkie za skan :)
Sławek
P.S. ide czytać , uzupełniać oraz zgłębiać wiedze zwłaszcza po wykresie :)
Sławek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie