Powitanie

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #32914 przez SŁAWOMIR Wiewiórowski
Replied by SŁAWOMIR Wiewiórowski on topic Powitanie
Dzieki wielkie
Mogę teraz zgłębiać wiedzę odnośnie przodków mojej prababci. A powiem do tej pory nie miałem pojecia o jej pochodzeniu, kiedy w akcie z Kurnos przeczytałem iż pochodziła z Auystryi :) wtedy dopiero zacząłem drążyć temat.
Sławek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
6 lata 2 miesiąc temu #32917 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Powitanie
od kogo więc to pochodzenie :)
pg
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #32919 przez SŁAWOMIR Wiewiórowski
Replied by SŁAWOMIR Wiewiórowski on topic Powitanie
Strona Taty - babcia Janina z Michalskich -> prababcia Matylda z Weder-ów jej ojciec Antoni syn Jóżefa i Józefy Weder właśnie Huta Stara A :)
Sławek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32933 przez SŁAWOMIR Wiewiórowski
Replied by SŁAWOMIR Wiewiórowski on topic Powitanie
Mam jeszcze pytanie jeśli w wyszukiwarce znalazłem interesujące mnie nazwiska, to co oznacza numer podany miedzy miejscowością a nazwiskiem ? numer aktu w Częstochowskim Archiwum Państwowym ? i czy do nich się zwracać o kopie ?
Sławek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32934 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Powitanie
Jest to, zazwyczaj, kolejny numer aktu nadawany przez księdza /skrybę/. W każdym roku numeracja zaczynała się od 1.
Z tym, że do początku XIX w. nie nadawano numerów dla poszczególnych metryk, natomiast w wyszukiwarce może pojawiać się numer, który indeksujący nadał dla kolejnych metryk mimo, że w księgach ich nie ma.
Ponadto w początkowych latach XIX w. stosowano odrębną numerację dla kobiet, mężczyzn, wojskowych, innych wyznań.

Pozdrawiam
Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #32935 przez SŁAWOMIR Wiewiórowski
Replied by SŁAWOMIR Wiewiórowski on topic Powitanie
Dzięki za wyjaśnienie, rozumiem iż aby otrzymać kopię mam się zwrócić do Archiwum Państwowego w Częstochowie podając właśnie ten numer ?
Pytam gdyż ostatnio jak się zwróciłem otrzymałem pismo informujące mnie, jeśli nie podam dokładnie roku oraz aktu to archiwum nie będzie przeglądało zakresu lat po nazwisku jak podałem w pierwszej swej korespondencji do nich.
Sławek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie