Mikrofilmy akt metrykalnych

  • Urszula Rosolińska-Ratman
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1467 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Odpowiedź: Mikrofilmy akt metrykalnych
Dziękuję bardzo, Pani Marzeno, za informację.
Sądzę, że okaże się bardzo przydatna właśnie ze względu na możliwość przeglądania mikrofilmów w Warszawie - tam właśnie mieszkają Ratmanowie wywodzący się z drugiej ( obok Kamienickiej ) linii.
Jeszcze raz serdeczne dzięki w imieniu własnym i być może krewnych.
Pozdrawiam, Urszula Ratman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1468 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odpowiedź: Mikrofilmy akt metrykalnych
Marzena Wójcicka napisał:

Mozna przegladac po nazwiskach jak rowniez po nazwach miejscowosci.

Wyszukiwarka "po nazwiskach" nie ma nic wspólnego z mikrofilmami. Wyszukuje w kilku innych bazach danych. Ktoś musiałby najpierw odczytać wszystkie nazwiska z mikrofilmów - wydaje mi się, że jest to raczej niemożliwe, choćby ze względu na nieznajomość nazwisk/nazw miejscowości osób nie zorientowanych w danym regionie. Poza tym, gdyby taki indeks istniał, byłoby chyba o nim głośno !

Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1469 przez Joanna Tomżyńska
Replied by Joanna Tomżyńska on topic Odpowiedź:Mikrofilmy akt metrykalnych
Przede wszystkim w wyszukiwarce są bardzo dobrze opracowane tereny śląska, opolszczyzny, okolic olesna, ja tak znalazłam moich przodków, prapardziadka i praprababcie, których znałam imiona i nazwiska oraz prawdopodobne miejsce urodzenia, nie znałam jedynie roku.
Niestety nie są opracowane tereny byłego zaboru rosyjskiego, (ja przynajmniej nie znalazłam) i tutaj pozostaje tylko szukanie w archiwach , bez możliwości najmniejszego zorientowania się w internecie.
To co udało mi się znależć w danych mormonów to naprawdę bardzo dużo i bardzo mi pomogło, przy późniejszych poszukiwaniach w archiwach, nie było to już błądzenie ślepego we mgle.
Joanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1504 przez Marzena Wójcicka
Replied by Marzena Wójcicka on topic Odpowiedź:Mikrofilmy akt metrykalnych
www.genpol.com/Poradnik-GenPol-art59.html
W zalaczeniu przesylam link do poradnika jak rozumiec i jak korzystac z internetowych akt mormonow.
Pozdrawiam,
Marzena W.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie