Akt zejścia Tekli Łągiewki z d. Magdziarz

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41985 przez Tadeusz Tarnowski
Replied by Tadeusz Tarnowski on topic Akt zejścia Tekli Łągiewki z d. Magdziarz
Proponuję przeglądanie portalu Genealodzy
Kłomnice są tam:
geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...&from_date=&to_date=

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41986 przez Szymon Garstka
Replied by Szymon Garstka on topic Akt zejścia Tekli Łągiewki z d. Magdziarz
Dziękuję za pomoc
Rzucę okiem na ten portal. Jeśli nie znajdę innego wpisu na Tekla Łągiewka to chyba uznam ten akt z 1876 roku. Niestety zgłaszający nie byli rodziną. Nic mi te osoby: Jan Czech ani Wojciech Smolarczyk nie mówią. Szkoda, że nie podano po kim była wdową, choćby imię wtedy miałbym pewność stuprocentową. Zazwyczaj się podawało. W tym przypadku nie podano. To jest dopiero drugi przypadek w moich poszukiwaniach, że przy akcie zejścia nie ma podanych imion męża bądź żony zmarłego/ej. 
Mam jeszcze pytanie odnośnie parafii w Garnku, która została erygowana w 1903 roku z parafii Kłomnice. Czy są gdzieś skany/mikrofilmy? Na tym portalu nie ma. Na stronie PTG ziemi częstochowskiej też tej parafii nie ma w wyszukiwarce nazwisk. Poszukuję aktu zejścia Marianny Kozy (córka właśnie Tekli i Franciszka), wdowy po Janie z lat 1903-1912, która ur. się w 1842 roku. Może Pan coś wie? 
Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za pomoc.
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41987 przez Tadeusz Tarnowski
Replied by Tadeusz Tarnowski on topic Akt zejścia Tekli Łągiewki z d. Magdziarz
Niestety, Garnek to nie moja bajka. Może trzeba się skontaktować z Archiwum Archidiecezjalnym w Cz-wie.
Życzą powodzenia w poszukiwaniach.
Zdróweczka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41988 przez Szymon Garstka
Dzień dobry
Dziękuję Panu Tomaszowi za dotychczasową pomoc. Co do aktów z parafii w Garnku to ja się zwrócę do AP w Częstochowie. Oni mają te akta.
Mam jeszcze jedną prośbę, gdyż poszukiwałem aktu zejścia Jana Kozy syna Kacpra i Marianny ze Stefaniaków ur. 7 lipca 1827 roku we wsi Kąt koło Garnka, potem zamieszkałego we wsi Garnek. Mąż Marianny z Łągiewków. Był komornikiem we wsi Garnku.
W wyszukiwarce indeksów na stronie są dwa akty na Jan Koza, oba we wsi Garnku, Pierwszy NR 16/1895, drugi NR 39/1899. Nie znam rosyjskiego. Proszę o pomoc. Jakby był jeszcze link do ściągnięcia tych aktów to byłbym ogromnie wdzięczny. Parafia Kłomnice
Pozdrawiam
Szymon Garstka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41994 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Akt zejścia Tekli Łągiewki z d. Magdziarz
Sprawdziłam Panu te akty. Rok 1895 odpada bo to dziecko i inni rodzice. Rok 1899 zmarł Jan Koza z Garnka, lat, 62, syn Wincentego i Rozalii. Inni rodzice niż u Pana.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #41995 przez Szymon Garstka
Replied by Szymon Garstka on topic Akt zejścia Tekli Łągiewki z d. Magdziarz
Dziękuję. Czyli muszę szukać dalej. Niestety więcej nie wyrzuca mi indeksów na to imię i nazwisko.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie