Kopalnia Rud Żelaza Barbara

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2781 przez Tomasz Kukuła
Kopalnia Rud Żelaza Barbara was created by Tomasz Kukuła
Poszukuję informacji o Kopalni Rud Żelaza "Barbara" w Której pracował mój dziadek. Skontaktowałem się z częstochowskim Muzeum Górnictwa i mają mi przesłać pewne informacje ale być może ktoś z Was również posiada jakieś opracowania lub dane na temat funkcjonowania tej kopalni. Znajdowała się ona na terenie dzisiejszej dzielnicy Dźbów.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2782 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź: Kopalnia Rud Żelaza Barbara
Proponuję przeszukać dokumentację nieistniejącego już obecnie częstochowskiego przedsiębiorstwa BIPRORUD.W jakimś dokumencie spotkałem informację, w której wskazano, że kopalnia Barbara została wybudowana 1 grudnia 1954 roku właśnie w oparciu o dokumentacje opracowane w „Biprorudzie”. Nie są to więc odległe czasy i może w częstochowskim archiwum jakieś dokumenty dot. tego przedsiębiorstwa znajdziesz? Pozdrawiam Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2784 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź: Kopalnia Rud Żelaza Barbara
Pogrzebałem troche w swoich szpargałach i znalazłem pozycje jakie wypozyczysz w Bibliotece Publicznej w Cz-wie. Może cos tam znajdziesz?

"Szlakiem górnictwa rud żelaza w okręgu częstochowskim po roku 1945 : od kopalni "Rudniki" do kopalni "Złochowice". - Częstochowa : Międzyzakładowe Koło Seniorów SITG, 2005

Adamski, Andrzej
Górnictwo rud żelaza w regionie częstochowskim / Andrzej Adamski ; [Zarząd Oddziału stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa w Częstochowie] . - Częstochowa : [b. w.], 1994.
Pozdrawiam Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2786 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odpowiedź: Kopalnia Rud Żelaza Barbara
Dziękuję za pomoc.

Mój dziadek najwyraźniej pracował wcześniej w innej kopalni - wiem, że pracował w górnictwie w latach 1921 - 1958 wynika to z dyplomów za przepracowanie 25, 35 i 40 lat w górnictwie które otrzymał.

Niestety mieszkając w Krakowie nie będę mógł skorzystać z częstochowskiej biblioteki ale może ktoś z Muzeum Górnictwa prześle mi jakieś informacje.

Przeglądałem właśnie książkę "Dzieje Konopisk i okolic" Barbary Herby, jest tam trochę informacji nt. kopalnictwa rud żelaza ale z głównym naciskiem na gminę Konopiska, w wykazie na stronie 123 podano właśnie datę otwarcia kopalni Barbara 1954. Z dołączonej mapki wynika, że kopalnia Barbara znajdowała się przy obecnej ulicy Kopalnianej w Dźbowie, tam chyba są teraz jakieś firmy i pozostała hałda.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2788 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź: Kopalnia Rud Żelaza Barbara
Postaram Ci się pomóc. Kilka lat temu zapoznałem się z „prawie wszystkimi” publikacjami dot. kopalni rud funkcjonujących w rejonie Częstochowy. Chciałem koniecznie ustalić dlaczego moją rodzinną wieś nazwono Rudnik (znacznie później Rudnik Wielki). Pamiętam że czytałem opracowanie które wymieniało wszystkie istniejące na przestrzeni dziejów kopalnie . Obiecuję ustalić jaka to była publikacja. Zrobię fotokopie najważniejszych materiałów i Ci prześlę. Ponieważ będzie tego kilkadziesiąt stron proponuję abyś podał mi namiary prywatnej skrzynki mailowej, Podejrzewam, że na podstawie tych materiałów znacznie łatwiej ustalisz w których kopalniach dziadek mógł pracować. To połowa sukcesu w dotarciu do bardziej szczegółowych informacji. Pozdrawiam Huras Florian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2791 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odpowiedź: Kopalnia Rud Żelaza Barbara
Serdecznie dziękuję, moją skrzynkę mailową podaję Ci w prywatnej wiadomości.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie