Kopalnia Rud Żelaza Barbara

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2793 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odpowiedź: Kopalnia Rud Żelaza Barbara
Tomku
Obiecane materiały juz przesłałem na Twoja prywatną skrzynkę mailową. Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #4055 przez Grzegorz Dryfik
Replied by Grzegorz Dryfik on topic Odp: Odpowiedź: Kopalnia Rud Żelaza Barbara
Witaj Tomku.
Przeglądając internet natrafiłem na Twoje zapytanie o kopalnie Barbara w Dżbowie.Bardzo sie cieszę,że jeszcze ktokolwiek inny sie tym interesuje.Sam zgłębiałem ten temat przez blisko 25 lat.Zdjęcie kopalni,które zobaczyłeś w książce o Konopiskach jest autorstwa inż Kłósia,który pracował na tej kopalni.Fotografie tę jak również kilka zdjęć podziemi kopalni udostępnił mi do skopiowania w 2004 roku.Ja tematem zainteresowałem redaktora Haładyja z Gazety Wyborczej.Dzięki temu w 50-tą rocznicę otwarcia kopalni w Gazecie ukazała się krótka wzmianka z historią KRŻ Barbara.Tam również ukazało się to zdjęcie i pewnie tak poszło dalej.Pochodzę z Dżbowa tak więc tema był dla mnie bardzo bliski.Choć dziś mieszkam bardzo daleko czasami sprawdzam na necie czy pojawiło się coś nowego.Sam posiadam do dość wiele informacji na temat kopalni,choć po kilku przeprowadzkach nawet nie wiem gdzie wszystko jest.Gdzieś mam zeskanowane zdjęcia o których wspomniałem wcześniej,ostatnio znalazłem kopię mapy okolic podszybia ,którą również mam od pana Kłósia.Bardzo jestem ciekaw czego Ty zdołałeś się o kopalni dowiedzieć.W swoich zbirach ma m książkę inż Adamskiego o której pisał pan Huras.Jeśli nadal interesuje Cię ten temat odezwij się.Pozdrawiam.Grzegorz.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #34574 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Kopalnia Rud Żelaza Barbara
Nie ma lepszej książki : Andrzej Adamski, Górnictwo rud żelaza w regionie częstochowskim, Częstochowa 1994.
Cenię także opracowanie Macieja Laurmana "Szlakiem górnictwa rud żelaza w okręgu częstochowskim. Od kopalni "Rudniki" do kopalni "Złochowice" , Częstochowa 2008.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #34619 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Kopalnia Rud Żelaza Barbara
O ile dobrze pamiętam, książkę Adamskiego można przeczytać w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie
Mogę Panu zrobić zdjęcia ze stron dotyczących kopalni Barbara w Dźbowie, ale to za jakiś tydzień. Pozdrawiam. S. Markowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie