SPIS SZLACHTY WYLEGITYMOWANEJ W CZĘSTOCHOWIE

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6191 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odp:SPIS SZLACHTY WYLEGITYMOWANEJ W CZĘSTOCHOWIE
Chciałam się odnieść do dodatku \"Gazety Wyborczej\" o edukacji.W artykule \"Tysiąclatki\" Autor napisał :
\"...w 1973 roku w zbudowanej tuż przed wybuchem wojny przy ul.Jasnogórskiej średniej szkole żydowskiej (gdzie po 1945 roku uruchomiono Technikum Chemiczne) otwarto Liceum.....\"
Otóż w 1945 r. powstało w tym budynku Liceum Pedagogiczne ,noszące imię J.Wł.Dawida.Zdawałam w nim maturę w 1965r.Moja młodsza siostra w 1967r. rozpoczęła tu naukę już w Technikum Chemicznym(otwartym chyba rok wcześniej).Liceum Pedagogiczne wygaszano chyba do 1969r.Potem znów Technikum wygaszono i zaczęto tworzyć szkołę licealną - najpierw Findera,potem Norwida.
Proszę wybaczyć moje uwagi, ale nie mogłam pominąć pamięci mojego liceum, które było wspaniałą szkołą.
Pozdrawiam serdecznie
Halina

Edytowany przez: Halina, w: 2008/05/10 10:26<br><br>Edytowany przez: admin, w: 2008/05/10 21:15[/quote]

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6192 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp:SPIS SZLACHTY WYLEGITYMOWANEJ W CZĘSTOCHOWIE
Pani Halino!
Miło przeczytać o "swojej" szkole!!!!
Ja kończyłam szkołę podstawową(wtedy szkoła ćwiczeń) im W.Dawida.
Wasze liceum pedagogiczne było na piętrze a podstawówka na parterze..
Klasy były małe,ok.20 osób góra!Codziennie "licealistki" z góry schodziły do nas i byliśmy maglowani.Wtedy nam się to nie podobało,trzeba było być zawsze na bieżąco...ale potem nie mieliśmy problemów z dostaniem się do liceów!!

pozdrawiam Hanna.
The following user(s) said Thank You: Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6528 przez Michał Grzegorczyk
Replied by Michał Grzegorczyk on topic Odp:SPIS SZLACHTY WYLEGITYMOWANEJ W CZĘSTOCHOWIE
O prezydencie Grochowskim wiadomo coś więcej? Gdzie można ewentualnie szukać jakiś informacji na jego temat albo o innych prezydentach? Internet niestety jest niekompletny...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #6529 przez Mirosława Pabiś
Replied by Mirosława Pabiś on topic SPIS SZLACHTY WYLEGITYMOWANEJ W CZĘSTOCHOWIE
Witam, w listach imiennych wylegitymowanej szlachty z 1860r. jest wymieniony
2.Antoni Śmiechowski (60) b.kapitan wojsk polskich

mam pytanie, czy można dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat. Moja praprababka Honorata Skrzynecka była z d. Śmiechowska ur ok 1805r. w dniu ślubu mieszkała w Puśnikach rodzice Kasper i Anna, ale nic więcej nie mogę znaleźć na jej temat. :( pozdrawiam Mirosława

Mirosława Pabiś z d. Mendakiewicz
Ostatnia11 lata 6 miesiąc temu edycja: Mirosława Pabiś od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6539 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp:SPIS SZLACHTY WYLEGITYMOWANEJ W CZĘSTOCHOWIE
ur. 4 sierpnia 1812 w Płocku. Poprzednie miejsce zamieszkania: Łowicz. Imię zony: Pulcheria ur.7 lipca 1818 w Nowej Wsi
dzieci: syn Antoni ur.1840 w Krasnymstawie, córka Wanda ur. 1842 (j.w.), syn Władysław ur.1843 (j.w.) corka Felicja ur.1843 w Łowiczu.
Przy tej familii mieszkali Jan Grabowiecki ur.1817 i Anna Grabowiecka ur. 18129 w Rędzinach.

Czy to mało informacji?
Każdy z genealogów przyjmie takie wiadomości z pocałowaniem ręki. Gdzie jest książka na tan temat? Nie wiem. A szukam już 50 lat.
Więcej pokory, proszę.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6540 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp:SPIS SZLACHTY WYLEGITYMOWANEJ W CZĘSTOCHOWIE
Ps
Tak, internet niekompletny....

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie