Filiał Panki - Parafia Ewangelicka w Wieluniu

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4682 przez Robert Kunert
Filiał Panki - Parafia Ewangelicka w Wieluniu was created by Robert Kunert
Witam

Ponieważ poszukuję metryk w Parafii Ewangelickiej w Wieluniu a spotkałem się z Filiałem w Pankach, pomyślałem o tym aby zrobić indeksy dotyczące samych Panek i może Lipia. Czy Ktoś posiada takie indeksy lub są już w przygotowaniu aby nie dublować pracy?

Jak dotąd spotkałem się z indeksami z Czarnego Lasu i gdzieś tutaj na forum wspomnieniami o Filii w Lipiu.

Na początek zamówiłem mikrofilm z lat 1841-55. Mój akt z tej parafii pochodzi z 1862 r, nie wiem od kiedy działał filiał.

Robert

Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4684 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odp: Filiał Panki - Parafia Ewangelicka w Wieluniu
Księgi z Czarnego Lasu indeksowałem razem z moją siostrą, zajęło to nam ze 2 godziny (lata 1846-1864, jeśli dobrze pamiętam, tylko małżeństwa). Bardzo by się przydały kolejne indeksy. Ja chętnie zajmę się Czarnym Lasem - księgi urodzonych i zmarłych, jednak nie za szybko będę mieć taką możliwość. Chyba że ktoś (może Pan?) zrobi zdjęcia stron indeksów rocznych w archiwum i mi prześle. Chętnie bym też się zajął Parafią Biała.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4685 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odp: Filiał Panki - Parafia Ewangelicka w Wieluniu
Hmm, z Czarnego Lasu do Panek jest 25 km, do Wielunia 60. Z tego co Pan pisze księgi były tam prowadzone już w 1841 roku czyli 5 lat wcześniej niż w Czarnym lesie. Być może tam znalazłyby się brakujące wpisy dotyczące ewangelików z Czarnego Lasu. Byłbym wdzięczny gdyby Pan te lata zindeksował, zwłaszcza między 1841 a 1845.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #4687 przez Robert Kunert
Replied by Robert Kunert on topic Odp: Filiał Panki - Parafia Ewangelicka w Wieluniu
Jeśli nikt jeszcze nie robił filiału w Pankach a AP w Łodzi odpowiedziało mi że księgi zamykane były dla parafii w Wieluniu i filiału w Pankach, to zamierzam zrobić indeksy na podstawie samych aktów.

Jeżeli Ktoś jest zainteresowany późniejszym okresem, koszt jednego mikrofilmu na 3 miesiące to 15 zł, mogę zrobić fotki indeksów, jak się coś odnajdzie to przy następnej wizycie, możliwe foto aktu. (informacja na priv)

Interesuje Cię również parafia Biała. Tam poszukuję moich katolickich przodków, kolonistów z Dolnego Śląska.

Zamówiłem również do Centrum Rodziny w Warszawie mikrofilm z tej parafii. Zastrzegam jednak że z powodu obszerności materiału i niestety braku wolnego czasu postaram się zrobić zdjęcia tylko indeksów rocznych.

Zamówiony mikrofilm z parafii Biała to:

Akta urodzeń 1836-1849 -- Akta małżeństw 1835-1855 -- Akta zgonów 1833-1859

Robert Kunert
Ostatnia12 lata 4 miesiąc temu edycja: Robert Kunert od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4689 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odp: Filiał Panki - Parafia Ewangelicka w Wieluniu
Ja w parafii Biała szukam wpisów dotyczących ewangelików z Czarnego Lasu, głównie przed 1846 r. Gdyby zrobił Pan zdjęcia stronom indeksowym to chętnie przepiszę je dla TGZC. Wysłałem Panu też wiadomość prywatną.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4690 przez Robert Kunert
Replied by Robert Kunert on topic Odp: Filiał Panki - Parafia Ewangelicka w Wieluniu
Jasna sprawa. Przy dwóch wizytach nie wzbudzając zainteresowania akcją wzmożonego fotografowania uda sie to zrobić. Prześlę dane do opracowania. Czas oczekiwania na film to ostatnimi czasy około 3 tygodni.


To miłe że wspólnymi siłami, poszukując swoich krewnych możemy zrobić coś dla TGZC

Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie