Wola Olszowska - gdzie to jest?

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7246 przez Marek Sawicki
Replied by Marek Sawicki on topic Wola Olszowska - gdzie to jest?
Dzięki piękne. To jednak może być trop, ale trzeba będzie to sprawdzić.
Żadna inna Wola Olszowska (Olszowa) nie jest mi znana, tak że prawdopodobnie będzie to ta Wola Olszowa albo jakiś bardzo mały przysiółek który końcem XIX wieku zniknął i dlatego nie ma go w "Słowniku ..."
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom, oraz owocnych poszukiwań w Nowym Roku
Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35775 przez Mariusz Rajczyk
Replied by Mariusz Rajczyk on topic Wola Olszowska - gdzie to jest?
Dzień dobry,
od pewnego czasu zajmuję się rozbudowywaniem drzewa genealogicznego swojej rodziny. Trafiłem niedawno na ten temat, gdyż sam szukałem informacji o Woli Olszowej - Paweł Sawicki z załączonego przez Pana, Panie Marku jest bowiem moim przodkiem. Udało mi się w końcu znaleźć w księgach parafii miasta Koziegłów akt małżeństwa Pawła Sawickiego z Małgorzatą Kapuścińską z 1825roku - nie było to łatwe, gdyż Paweł Sawicki w rocznym rejestrze małżeństw podpisany jest jako Paweł Jakubowski! Akt (nr 40/1825) prezentuje się następująco: www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...362237601&cc=2115410
W akcie małżeństwa mowa jest o Woli Olszewskiej znajdującej się w parafii Lubańskiej, w obwodzie i powiecie czerskim województwa małopolskiego.
Całkiem więc możliwe, że chodzi o Olszową Wolę, wieś obecnie znajdującą się w gminie Sadkowice i powiecie rawskim województwa łódzkiego:
www.google.com/maps/place/96-208+Olszowa...6727321!4d20.5560365
Niedaleko od Olszowej Woli znajduje się miejscowość Lubania, gdzie znów siedzibę swoją ma Parafia Przemienienia Pańskiego (ww. parafia lubańska). Zgodnie natomiast z wikipedią, powiat czerski znajdował się w obwodzie warszawskim województwa mazowieckiego:

Pozdrawiam,
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie