Genealogia Józefa Lompy

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9997 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Genealogia Józefa Lompy
Panie Piotrze! Niech mnie Pan oświeci. Nie znam genealogii Lompów. Kto to jest Józef Lompa? Oglądnęłam załącznik ale nie umiem go powiększyć. Pozdrawiam . Ewentualnie proszę o odpowiedź na mój adres mailowy. stmarkowska@wp.pl

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10003 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Genealogia Józefa Lompy

Stanisława Markowska napisał: Kto to jest Józef Lompa?

pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Lompa

Jaromir

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10006 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Genealogia Józefa Lompy
To że :
"Lompa Józef Piotr (1797-1863), nauczyciel i organista wiejski, śląski działacz narodowy, jeden z pionierów oświaty ludowej. Współpracownik wielu ówczesnych pism dla ludu: Tygodnika Polskiego, Przyjaciela Ludu, Dziennika Górnośląskiego, Telegrafu Górnośląskiego i Gwiazdki Cieszyńskiej.

Jeden z najwybitniejszych folklorystów polskich w 1. połowie XIX w. Zapoczątkował systematyczne gromadzenie pieśni i prozy ludowej na Śląsku. Dorobek pisarski Lompy jest bardzo bogaty i różnorodny - obejmuje wiersze i prozę przeznaczoną dla ludowego czytelnika, podręczniki szkolne, poradniki z zakresu oświaty rolniczej, dziełka religijne, prace historyczne i etnograficzne, artykuły publicystyczne.

Członek wielu towarzystw rolniczych i naukowych. W swojej walce o podniesienie kultury rolnej i sprawiedliwość był legalistą, domagał się pełnej realizacji tego, co gwarantowały chłopom obowiązujące ustawy."

- to ja wiem, ale imiona i nazwiska mogą się powtarzać. Moje dane są z Księgi mieszkańców a to jeszcze nie dowód pochodzenia. SM.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #10008 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Genealogia Józefa Lompy
Droga Stanisławo,
ten wykres w załączeniu to moja praca (z pomocą Andrzeja Kuśnierczyka rzecz jasna). Mam pewność, że Twoja poczeszeńska rodzina wywodzi się od tegoż Lompy. Twoje potwierdzenie małżeństwa Lompy z Krokówną, to potwierdzenie pokrewieństwa z... tym Lompą. Wykres można zapisać stając na obrazie i klikając prawym klawiszem +komenda "zapisz jako". Wtedy da się oglądać w pełnym rozmiarze. Podeślę Ci dodatkowo na skrzynkę mejlową
pozdrawiam
Piotr
Ostatnia10 lata 9 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10011 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Genealogia Józefa Lompy
Panie Piotrze! Dziękuję za miłą odpowiedź i mail. Pokrewieństwo bardzo mnie poruszyło i już szukam stosownych akt. SM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10021 przez henryk gierlik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie