"Osadnictwo czeskie w Polsce" Pana Andrzeja Kuśnieczyka.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17121 przez Małgorzata Taraszewska
Replied by Małgorzata Taraszewska on topic "Osadnictwo czeskie w Polsce" Pana Andrzeja Kuśnieczyka.
Co do nazwiska Jerns(miałam Jerne-wiadomo pisownia)mam dane Balbina /siostra Barbary/ U/51/1844r.brała ślub w Miedniewicach M/82/1862r. z Filipem Jerns;ojciec Jerzy,matka Małgorzata domo Mallana(Mallara/ urodzony w Schifferstadt (było Szyfersztamitz :)/ mieli dziecko Józefa Jerns U/221/1865r.Bardzo,bardzo dziękuję za pomoc.Pozdrawiam serdecznie

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17126 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic "Osadnictwo czeskie w Polsce" Pana Andrzeja Kuśnieczyka.
Chociaż trochę nie na temat, to na temat... XXVI, już, Czwartkowe Spotkanie Muzealne - orgaznizowane cyklicznie przez oleskie muzeum tym razem, zaprasza na prelekcję Waldemara Szydły, pt. „Rosenberg-czeski epizod w historii Olesna”. Komu po drodze, proszę wstapić...
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 miesiąc temu #17138 przez Piotr Gerasch

Małgorzata Taraszewska napisał: rodzice:Fryderyk i Elżbieta.

Fryderyk i Elżbieta to teściowie Christiana. W akcie jego zgonu, ani w innych znanych mi dokumentach nie pojawiają się dane jego rodziców. Co do nazwiska Jerns, Internet wskazuje, że w rzeczywistości w Schifferstadt NIEMCY takie nazwisko jest uchwytne. Dla mnie najciekawsze było, że matka Filipa Magdalena stała się żoną Michała Szmidla (w akcie ich ślubu zapisano blednie, że była wdową po Wojciechu, jednak akty zgonów z tego roku nie pozostawiają wątpliwości, że chodzi o Jerzego). Wcześniej się pomyliłem. Tym samym Michał ożenił się z teściową swojej córki Balbiny, a nie brata Filipa. Cały czas żywię przekonanie, że Christian i Mikołaj to bracia, a co za tym idzie Michał i Marcin - kuzyni. Pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17152 przez Małgorzata Taraszewska
Replied by Małgorzata Taraszewska on topic "Osadnictwo czeskie w Polsce" Pana Andrzeja Kuśnieczyka.
Jeszcze raz pięknie dziękuję za informacje.Dopiero zaczynam swoją przygodę,mam ok 800 nazwisk i nie bardzo umiem wyszukiwac skany metryk.Wszystko jest proste,kiedy mamy jakies dane.Ja nie miałam własciwie żadnych,a Pan w obłędnym tempie odnalazł tyle informacji.Wyszukuję nazwiska w genealodzy.pl,ale nie zawsze są tam przypisane skany i idzie mi to wolno.Podziwiam Pana szybkość.Dziękuję.Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 miesiąc temu #17155 przez Piotr Gerasch
Proszę podesłać adres mejlowy na priv. Odeslę znalezione skany
PG

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie