Lud okolic Żarek, Siewierza i Pilicy, jego zwyczaje, sposób życia, obrzędy, podania, gusła, zabobony, pieśni, zabawy, przysłowia, zagadki i właściwośc

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #20330 przez Maria Mroczek
Panie Andrzeju dziekuję, dobrze że Pan napisał poprawne nazwisko autora tej wspaniałej książki poleconej przez panią Kingę w linku, bo tam na stronie tytułowej jest wydrukowane Fedorowski i takie bym zapamiętała :)
Jasne, należało zgooglować jak się nie zna takiego autora i poszerzyć wiedzę o Federowskim.
pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Federowski

Pozdrawiam.
Maria

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #20332 przez Kinga Cisowska Vnuk
Oj przepraszam! Naturalnie Federowski nie Fedorowski! :blush:
Dziekuje za poprawke!
:)

Pozdrawiam serdecznie,

Kinga Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #20333 przez Maria Mroczek
Ojej, nie ma za co przepraszać, bo przecież tak z błędem jest w książce napisane nazwisko tego autora.

To ja sama powinnam poszukać co on za jeden, jak nigdy o nim nie słyszałam :)

A za linka bardzo dziękuję, bo książka jest ekstra, pół niedzieli przesiedziałam dzisiaj nad nią i oczyma wyobraźni widziałam tam moją rodzinkę z pobliskiego Przyrowa i okolic.
Dużo określeń znam od babci i mojej mamy. Dla mojego męża i córek - bardzo śmiesznych:)
Z Żarek była moja prababcia, ale od niej nic nie wiem, bo nawet moja mama jej nie poznała, gdyż zmarła rok przed jej urodzeniem, w 1924r.

Pozdrawiam serdecznie z Zielonej Góry tydzień przed Winobraniem.
Maria
Ostatnia8 lata 7 miesiąc temu edycja: Maria Mroczek od.
The following user(s) said Thank You: Kinga Cisowska Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #20340 przez Kinga Cisowska Vnuk
Dziekuje bardzo pani Mario. Ciesze sie niezmiernie, ze tak spodobala sie polecona przeze mnie ksiazka. Ja rowniez z wielka uwaga "zaczytuje" sie w dzielach Federowskiego. Chociaz moi przodkowie pochodzili z okolic Koniecpola, ale tam rzeka Pilica rowniez przeplywa a wiec niejako tresc rowniez ich w jakims stopniu dotyczy.
:)
Zycze udanego Winobrania i pozdrawiam serdecznie!

Kinga Vnuk
Ostatnia8 lata 7 miesiąc temu edycja: Kinga Cisowska Vnuk od.
The following user(s) said Thank You: Maria Mroczek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #20352 przez Andrzej Kuśnierczyk
Od książki Federowskiego zaczęła się moja przygoda etnologiczno- genealogiczna. (W dobie przedcyfrowej)
Badacze twierdzą , że studium o Włodowicach tak naprawdę napisał Federowski. Czego nie robi się dla swojego pryncypała...Ciekawe studium.
Do europejskiej literatury etnograficznej Federowski wszedł jako badacz kultury białoruskiej.
Mam skromny udział w propagowaniu (wolanie na puszczy) dzieł M. Federowskiego.
(por. także: Podróż Zygmunta Glogera szlakiem „Orlich gniazd”, „Nad Wartą” 1988, s, 1,11.).
The following user(s) said Thank You: Maria Mroczek, Kinga Cisowska Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #20353 przez Andrzej Kuśnierczyk
Michał Federowski. Prekursor badań etnograficznych regionu częstochowskiego, „Nad Wartą” 1989, nr 5, s. 5.9.
The following user(s) said Thank You: Maria Mroczek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie