1665 rok inwentarze wsi

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #22041 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic 1665 rok inwentarze wsi
Do Archiwum na Wawelu udałam się aby poszukać dokumentów dotyczących nazwiska RAJCZYK/RAJCA i znalazłam dokument dotyczący inwentaryzacji zamku w Ogrodzieńcu i podległych mu wsi i folwarków. Z tego co zanotowałam (mogą być błędy bo pismo niezbyt czytelne) to występowały tam: zamek, folwark i miasteczko Ogrodzieniec, wsie: Ryczów Rodaki, Rokitno, wieś i folwark na Wysokiej, Kuźnica Wesołki, wieś Hutki Kuźnica Ciszowska, Kuźnica Nierada. Drugi dokument dotyczył inwentaryzacji Zawiercia Kromołowa i Pomrożyc
Sygnatura dok.: Castr. Crac. Rel. 92B strony od 2625 do 2660 dotyczy Zamku Ogrodzieniec i podległych mu wsi i folwarków
a strona 2689 do 2706 dotyczy Kromołowa i Zawiercia i Pomrożyc. Niżej podaję link do str Archiwum , można się skontaktować i zamówić. Koszt scanu jednej strony 2 zł + koszt płyty + koszt przesyłki
bip.wawel.krakow.pl/korzystanie-z-archiwum-1
Życzę powodzenia.
Maria
Ostatnia8 lata 4 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.
The following user(s) said Thank You: Zdzisława Rajczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22044 przez Tadek Kowalski
Replied by Tadek Kowalski on topic 1665 rok inwentarze wsi
Dzięki Pani Mario za sygnaturę i numery stron. Być może zajrzę do tego dokumentu, chociaż już mam masę dokumentów i stron do przeglądnięcia na Wawelu. Pytałem widząc w tym wykazie Rodaki, a w najbliższej okolicy mieliśmy granice 3 powiatów w późniejszych czasach (lelowski - np. Rodaki. krakowski - np Kwaśniów, Cieślin oraz książski - np. Bydlin). Zdarza się że niektóre wioski, w jakiś dokumentach trafiają nie do właściwej "szuflady".
Podobnie rzecz ma przynależnością właścicielską. Przykładowo opisy Kwaśniowa i Cieślina znalazłem przy opisie zamku w Rabsztynie, mimo że nigdy nie należały do królewszczyzny, będąc cały czas własnością szlachecka. To co Pani znalazła będzie jest zapewne opisem dóbr należących do zamku w Ogrodzieńcu. Najbliższe mi Rodaki, początkowo były królewszczyzną, potem własnością szlachecką
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie