Janów - majątek hrabiego Radczewskiego

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #2330 przez Błażej Pawlica
Replied by Błażej Pawlica on topic Odpowiedź:Janów - majątek hrabiego Radczewskiego
Witam, mam problem z odczytaniem reszty wiadomości zawartej na planie, właściwie tylko droga 'na Częstochowę' jest dla mnie czytelna... proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję.

PS

We frontowych dokumentach jest nawet plan pochówku, z którego wynika tylko to, że majątek był położony na północ od Częstochowy w nieokreślonej odległości.


Chyba nie można z miejsca zakładać, że chodzi o 'nasz' Janów [Potok Złoty]. Tym bardziej, że jest wiele miejscowości na północ właśnie od Częstochowy, w niedalekiej odległości. Chyba najbliższa na N to (z SGKP tom III str. 419) Janów folwark, powiat Nowo Radomski, gmina Brzeźnica(...), czyli okolice Wólki Prusickiej, nie dalej, niż 25 km od Częstochowy. Jest Janów w okolicach Wielunia, są też dwa w okolicy Bełchatowa - myślę, że 70 km od Częstochowy.
Najciekawsze jest to, że w najbliższej okolicy jednego z nich [Janów – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie bełchatowskim, w gminie Bełchatów], na 'oko' 5 km od niego, znajduje się:
www.panoramio.com/photo/7572404
Mam nadzieję, że to dobry trop w w/w sprawie :)

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny
Ostatnia13 lata 9 miesiąc temu edycja: Błażej Pawlica od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu - 13 lata 5 miesiąc temu #2603 przez Elżbieta Dziurkowska
Replied by Elżbieta Dziurkowska on topic Odpowiedź:Janów - majątek hrabiego Radczewskiego
Racja...ciężko się zgodzić z tym,że nasz Janów i Złoty Potok są na północ od Częstochowy.:P a i hrabia Radczewskiego brzmi jakoś obco (jak dla mnie) :(
Ostatnia13 lata 5 miesiąc temu edycja: Elżbieta Dziurkowska od. Powód: zmiany

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie