Szukam miejscowości z lat 1930-tych PRACHANN AUGUSENFELDE (pisownia z aktu USC)

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu - 7 lata 8 miesiąc temu #26781 przez Michał Jakubowski

Agata Chair napisał: (..) i Augustfelde, ob. Poborka w Słowniku geograficzny Królestwa Polskiego/Tom I/Augustfelde (nie wiem zupełnie, gdzie to jest)(..)

Obecnie Pobórka Wielka.

W parafii Przystajń występują Boreccy.
Z pobliskich (8 km) Starokrzepic wyjechał do Niemiec na roboty niejaki Roman Borecki - www.straty.pl
Myślę, że warto przejrzeć te dwie parafie - może się znajdze aktu urodzenia Pawła, jego akt małżeństwa, może będzie jakaś adnotacja n/t miejsca zgonu ...

Michał
Ostatnia7 lata 8 miesiąc temu edycja: Michał Jakubowski od.
The following user(s) said Thank You: Agata Chair

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26788 przez Agata Chair
Boreckich z Przystajni i Starokrzepic mam sporo, ale niestety tych nie znalazłam. Paweł Borecki z Podłęża był świadkiem na akcie zgonu dziecka Wiesiołków w Przystajni w roku, jeśli dobrze pamiętam, 1940 i to jest jedyny dokument, który potwierdza, że jakiś Paweł Borecki w ogóle kręcił się w okolicach Przystajni w tamtych latach. Także podejrzewam, że jego akt zgonu może być jeszcze niedostępny. Mógł ponownie się ożenić, ale to prawdopodobnie też lata, których nie obejmuje archiwum. Jego aktu urodzenia nie znalazłam ani w Przystajni, ani w Starokrzepicach. Szukałam jeszcze w Krzepicach - też nic. Nie wiem, nie mam już pomysłów gdzie go szukać.
Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że w tej rodzinie najwyraźniej oddawano sobie dzieci na wychowanie - moja mama np. była wychowywana przez innych Boreckich i u nich mam drzewo opracowane do XVIII w. (nie znam dokładnego stopnia pokrewieństwa, ale stawiam na kuzynostwo). Bernard Borecki też był wychowywany przez ciotkę, w Podłężu Szlacheckim. Miał dwójkę rodzeństwa- starszego Edwarda i siostrę Janinę (po mężu Wiesiołek). Każde z nich mieszkało u innych krewnych / przyjaciół. Każde zmarło bardzo młodo.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #26790 przez Agata Chair

Załącznik wesele2kolora2.jpg nie został znaleziony


Nie wiem, czy to w czymś pomoże, ale tu jest zdjęcie z prawdopodobnie drugiej połowy lat 40-tych - ślub Edka Boreckiego w Przystajni. Bernard Borecki z numerem 7.
Załączniki:
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: Agata Chair od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26794 przez J K R
Może to jest jakiś trop:

1897 -Czeladź -Janina Borecka

Metrykę ktoś wystawił!!
Skan całej a nie wycinek, gdzie mogą być istotne fakty jeszcze nie ujawnione z różnych względów a istotne.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26796 przez Agata Chair
Nie wstawię całego skanu aktu urodzenia mojej mamy, nawet nie ma takiej opcji. To jedyna informacja o Bernardzie i więcej niczego tam nie ma. Z resztą zmarł przed jej urodzeniem.

Trop z Czeladzi to nie te lata, Janina siostra Bernarda musiała urodzić się gdzieś w okresie tak mniej więcej 1925-1935 :(

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie