Franciszek Klinger i Katarzyna zd. Bergel tkacze w Kamienicy Polskiej

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #36846 przez Andrzej Kuśnierczyk
Do danych mistrza genealogii  PG  kilka okruchów :

Akta Kamienicy Polskiej

Franciszek Klinger ( syn Franciszka) i Katarzyna Bergel. Anna Klinger (zapewne jego siostra) ok. 1815 -1879 wyszła za Józefa Junga. 

Potomstwo    Franciszka i Katarzyny:

Ferdynand  ur. 1840 wyjechał w 1862 do Imperium Rosyjskiego , Anastazja ur. 1845 wyszła za Gabriela Zombka, Józef   ur. 1855 (tkacz) ożenił sie z Albiną Lass (córką Jana i Teresy),  Albina (ur. 1857) wyszła za Franciszka Kocyjasza.

Potomstwo Józefa Klingera i Albiny Lass:

córka Marianna  ur. 1885 w Zawierciu, córka Emilia ur. 1888 w Zawierciu, syn Jan Zygmunt ur. 1890 w Warszawie, syn Józef ur. 1893 w Łodzi, syn Julian ur. 1895 w Łodzi (ekspedient), ożenił się z Leokadia z Dębowskich ur. 1895 w Rudzie Guzowskiej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu - 4 lata 9 miesiąc temu #36848 przez Robert Klarecki
Dzięki.

I właśnie dzięki temu rozproszeniu po świecie :-) nie jestem w stanie znaleźć daty i miejsca śmierci matki Franciszka - Rozalii Wittman.
Mąż Franciszek Klinger umiera w szpitalu w Wiskitkach 15 września 1848. Rozalia zapewne wyjechała do któregoś z dzieci. Niestety nie mam koncepcji gdzie szukać.

Robert
Ostatnia4 lata 9 miesiąc temu edycja: Robert Klarecki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #36925 przez Robert Klarecki
Chciałem się pochwalić się, że zupełnie przez przypadek znalazłem akt zgonu Rozalii.
Chciałem poszukać innej osoby z mojej listy (Kohl), otworzyłem indeks zgonów i na dole strony widzę Klinger Rosalia!
Zmarła w szpitalu w Łodzi w 1855.

Pozdrawiam,
Robert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie