Poszukuję wiadomości o Anastazji Kamionka lub Hagno (Olkusz ???)

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41242 przez Tadek Kowalski
Witam!
Z posiadanego aktu małżeństwa Karola Kamionki i Józefa Hagno podaj miejsca urodzenia i zamieszkania obojga.
Będziemy wiedzieć gdzie się poruszać, gdzie ew. zamieszkali po ślubie.
Przeszukałem lata 1882-89 - urodzenia w parafii Gołaczewy.
Kamionków rodzi się sporo. Kolejno: 3/2/5/brak wykazu/3/3/1.
Przejrzałem wszystkie akty urodzenia, za wyjątkiem 1 aktu z roku 1882 (nr 110 - Regina) - brak strony, oraz roku 1886-go. Tu nie mam wykazu z literą "K" - trzeba by było przeglądać akta po kolei.
W tych latach nie rodzą się żadne dzieci Karola i Józefy Kamionków. Więc raczej Gołaczewy odpadają. Kamionka - dzieci rodziły się w Kolbarku, Troksie i Chrząstowicach.
Pozostają wiec parafie w Olkuszu (dot. Bogucina), ew. Chechło (dot. Golczowic).
Akt z tych parafii nie znajdziesz w internecie. Co nie znaczy, że są niedostępne.
Pozdrawiam!
Tadek
The following user(s) said Thank You: Tomasz Kuziemski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41243 przez Krzysztof Kucharski
Akt z par. Olkusz nie widzę w internecie. W Geneszukaczu jest zindeksowanych sporo roczników - niestety brak jest skanów.
1. Akt nr.29 / 1856 / par. Olkusz / - Bogucin - 11.03.1856r - JÓZEFA
o. Franciszek Hagno m. Marianna Tomsia
2. Akt nr.153 / 1859 / par. Olkusz / - Bogucin - 21.10.1859r - KAROL
o. Jan Kamionka m. Franciszka Solecka
Duża ilość metryk jest na Szukaj w Archiwach, lecz niestety też bez skanów.
Najlepiej będzie skontaktować się z AP Katowice.
 Pozdrawiam
 Krzysztof
The following user(s) said Thank You: Tomasz Kuziemski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41244 przez Tomasz Kuziemski
Bogucin 45Olkusz,26.10/08.11.1882, o godz. 5. po południuŚwiadkowie:Szczepan Tomsia l.60, Maciej Tajes, l.50, rolnicy w BogucinieMłody; KarolKamionka, kawaler, l.22, ur. Bogucin i tam przy matce zamieszkały, s. zm. Jana
i Franciszki ur. SoleckaMłoda; JózefaHagno, stanu wolnego, l.25, ur. w Bogucinie, zam., w Olkuszu, c. Franciszka i
Marianny ur. Tomsia, małżonków już zmarłych.Zapowiedzipublikowane w tutejszym i gołonockim (parafia Gołonóg?) kościołach w dn.
19.09/01.10, 26.09/08.10, 3/15.10 br.Brak umowyprzedślubnej.Obecniniepiśmienni.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41245 przez Tomasz Kuziemski
Krzysztof i Tadek , bardzo dziękuje wam za zaangażowanie się , oraz informacje. Nie sądziłem że kogoś ta historia zainteresuje i po kilku latach poszukiwań jest nadzieja na odszukanie Prababci ...
Z Aktu ślubu jej rodziców wynika , że chyba  osiedli w Bogucinie, i tam rodziły sie ich dzieci.  Znalazłem ....
1887r. urodzona w Bogucinie  Stanisława Kamionka ,  ????r. Bronisława Kamionka
Ze wspomnień mojej Mamy , wynika że Anastazja miała też Brata Piotra (podobno bliżniak , choć w to wątpie)
Natrafiłem  w  (Genealodzy.pl)  na Ślub  Piotr Hagno ( syn Józefy Hagno) z Marianną Maliszewską . Data ślubu 1904 r. listopad,
miejsce- Olkusz
Hmm.... Józefa Hagno biorąc ślub z Karolem Kamionką w 1882 r. miała 25 lat. Więc mogła mieć już nieślubne dzieci noszące jej nazwisko Piotr Hagno i Anastazja Hagno , a nie Kamionka ???.....
W akcie ślubu Dziadka , podano jednak matkę jako Anaztazja Macura z domu Kamionka, a Ojca jako Karol Macura. Z tego wynika następna nigdy nie potwierdzona informacja , że około narodzin mojego Dziadka (1922r) musiała wziąść ślub z Karolem Macura.
Około 1926 r. Anastazja Macura vel Kamionka zmarła, czego też nigdzie nie mogę odnależć.

Jak widać sprawa jest dość skomplikowana i za mało udokumentowanych faktów, oraz brak konkretnych przekazów rodzinnych. Co sprawia że niedoświadczony genealog stoi od kilku lat przed murem nie do przejścia (haha)
Dlatego wdzieczny, że pojawiła się pomoc i nadzieja.
Pozdrawiam serdecznie
Tomasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41250 przez Krzysztof Kucharski
Zakładając, ,że Anastazja była nieślubnym dzieckiem Józefy, to w chwili ślubu powinna mieć ponad 40 lat.
Jakie informacje zawarte są w akcie urodzenia Karola z 1922r z Częstochowy ? 
1. Akt nr.39 / 1905 / par. Przeginia / - 13.06.1905r - Sieniczno 
 zmarła Józefa Kulig / c. Franciszka Hagno i Marianny Tomsia /
2. Akt nr. 6 / 1902 / par. Przeginia / - 18.01. 1902r - Siniczno
 zmarła Aniela Kulig l.3 / c. Józefy Hagno i Andrzeja Kulig /
 Pozdrawiam
 Krzysztof

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41255 przez Tomasz Kuziemski
Tak Krzysztof zgadza sie , Anastazja w chwili ślubu nie była już za młoda. No cóż na obecną chwilę to przypuszczenia.
Karola urodziła podobno, podczas przejazdu pociągiem przez Czestochowę , we wrześniu 1922 r.
W zupełnym akcie urodzenia podano tylko ;
Ojciec - Karol Macura (data i miejsce ur. brak wpisu)  Matka - Anastazja Macura , nazwisko rodowe Kamionka ( data i miejsce ur. brak wpisu) puste pole ??? 
W adnotacjach wpisano;  Odtworzenie treści aktu ur. postanowieniem sądu powiatowego w Czestochowie , dnia 09.02.1951 r.

Może w oryginale jest wiecej informacji, które przed upływem 100 lat nie mogą być ujawnione ????

Jeśli chodzi o Akt nr. 39, to Józefa Kamionka po śmierci męża wyszła ponownie za mąż w 1897 r. stąd nazwisko Kulig.
                           Akt nr. 6  to śmierć córeczki z nowego związku z Andrzejem Kuligiem

Pozdrawiam,
Tomasz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie