Jassak-Kołaczkowice

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #45731 przez Natalia Izabela Jasak
Replied by Natalia Izabela Jasak on topic Jassak-Kołaczkowice
Bardzo dziękuję za odpowiedź Pani Mario, faktycznie portal BaSIA sporo nam wyjaśnił, jednak nawet w księgach parafialnych pojawiają się błędy i zmiany nazwisk, które utrudniają odnalezienie właściwej osoby. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 miesiąc 2 tygodni temu #45749 przez Maria Helena But
Replied by Maria Helena But on topic Jassak-Kołaczkowice
Pani Natalio proszę podać kogo Pani Poszukuje
Podam Pani co ja znalazłam : 
Walenty Jasak żeni się z Heleną Król lat 16 dnia 20.10.1844 r. parafia Janiszew
z tego związku rodzą się dzieci :
1.Szymon 1846
2.Franciszek 1848
3.Kacper 1849
4.Józefa 1851 zm.1853
5.Marianna 1852 zm.1853
6.Marcin 1853
7.Andrzej 1855
Szymon Jasak żenił się dwukrotnie - 1 żona była wdową ,nazywała się Marianna Zagozda z domu  Cieślak małżeństwo to zostało zawarte w parafii Janiszew 1865 akt 20 , z tego związku urodził się syn Walenty w 1867 ,ktory zmarł w 1869 r. Marianna Jasak zm.w 1868 akt zgonu nr 15
Drugi raz ożenił się z panną Julianną But vel Bot c.Antoniego i Franciszki  w 1869 /18 parafia Russocice a wieś Małoszyna / dostępne tylko w Archiwum w Koninie / w 1870 r. urodził się Józef w parafii Janiszew
Wieś Kołaczkowice powstaje około 1872 r.w wyniku zakupu gruntów prawdopodobnie nieużytków z majątku czy to folwarku z Miedźna
przez grupę osadników,kolonistów z terenów Wielkopolski ,Ziemi Sieradzkiej  na przykład mój pradziadek Antoni Bot vel But przybył ze wsi Małoszyna parafia Russocice , zakupił 15 hektarów ziemi ,którą musiał wykarczować i dopiero budować jakąś chałupę ,wśród osadników był też Szymon Jasak
w sprawie nabycia tych gruntów dobrze by było aby skontaktowała się Pani z Panem Grzegorzem Boreckim
z poważaniem Maria H.But

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 miesiąc 2 tygodni temu - 3 miesiąc 2 tygodni temu #45785 przez Natalia Izabela Jasak
Replied by Natalia Izabela Jasak on topic Jassak-Kołaczkowice
Wszystkie wskazane dane już odnaleźliśmy. Otrzymałam również skany od Pana Grzegorza. Bardzo dziękuję za pomoc. Szukałam jeszcze powiązania z Jassakami z Mykanowa, którzy występują w tamtych czasach w księgach parafialnych, ale wszystko wskazuje na to, że byli tam jeszcze przed przybyciem na śląsk moich przodków. 
Ostatnia3 miesiąc 2 tygodni temu edycja: Natalia Izabela Jasak od.
The following user(s) said Thank You: Barbara Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 miesiąc 4 dni temu #45869 przez Kasia Kot
Replied by Kasia Kot on topic Jassak-Kołaczkowice
Witam, Ale wiedza :) moim pra pradziadkiem byl Marcin Jasak, mam sporo informacji na temat tej galezi w razie czego z checia podesle. Jego corka Marianna wyjezdzala na roboty do Szwajcarii przed 1sza wojna swiatowa, tam rowniez sprowadzila spora czesc rodziny. Nazwisko rzeczywiscie sie zmienialo, Jassak/ Jasak a nawet Jasiak gdzieniegdzie widzialam. Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 miesiąc 3 dni temu #45873 przez Natalia Izabela Jasak
Replied by Natalia Izabela Jasak on topic Jassak-Kołaczkowice
Fantastycznie, chętnie wymienię się tym co udało mi się zebrać o mojej rodzinie i rozwinę kolejne gałęzie. Bardzo proszę o kontakt rodzinajasak@gmail.com. Pozdrawiam :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie