Miejscowość Milanów

Więcej
13 lata 1 dzień temu #3578 przez Wioletta Góra
Replied by Wioletta Góra on topic Odp: Miejscowość Milanów

Sławomir Worwąg napisał:

Wioletta Góra napisał: No właśnie - to jest pytanie!!! Dlatego szukam osób, które również prowadzą badania w zakresie nazwiska Milanowski. No i koniecznie muszę szukać poniżej 1770. Szczepan Milanowski był wójtem Kruszyny zm. w wieku 54 lat dnia 21.01.1825.
W ogóle większość tych Milanowskich to byli szewce, organiści, wójtowie np. po Szczepanie wójtem był Kacper Milanowski - ale jeszcze nie mam powiązania między nimi - chyba kuzynowie. Kacper był chrzestnym na wielu chrzcinach, nawet u obcych.
Powiązani byli z rodziną Poroszowskich. Takie mam informacje do tej pory.

Jednym z moich pra...dziadów był Augustyn Poroszowski z Kruszyny i jego córka, a moja pra...babka Róża Poroszowska

Poroszowskich spotykam dość często np. Mikołaj Poroszowski lat 37, szewc, był świadkiem na ślubie mojej pra, prabaki Agaty w roku 1828

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 dzień temu #3579 przez Wioletta Góra
Replied by Wioletta Góra on topic Odp: Miejscowość Milanów

Wioletta Góra napisał:

Sławomir Worwąg napisał:

Wioletta Góra napisał: No właśnie - to jest pytanie!!! Dlatego szukam osób, które również prowadzą badania w zakresie nazwiska Milanowski. No i koniecznie muszę szukać poniżej 1770. Szczepan Milanowski był wójtem Kruszyny zm. w wieku 54 lat dnia 21.01.1825.
W ogóle większość tych Milanowskich to byli szewce, organiści, wójtowie np. po Szczepanie wójtem był Kacper Milanowski - ale jeszcze nie mam powiązania między nimi - chyba kuzynowie. Kacper był chrzestnym na wielu chrzcinach, nawet u obcych.
Powiązani byli z rodziną Poroszowskich. Takie mam informacje do tej pory.

Jednym z moich pra...dziadów był Augustyn Poroszowski z Kruszyny i jego córka, a moja pra...babka Róża Poroszowska

Poroszowskich spotykam dość często np. Mikołaj Poroszowski lat 37, szewc, był świadkiem na ślubie mojej pra, prabaki Agaty w roku 1828


Oprócz tego Jakub Poroszowski i Magdalena z Pądlów mieszkali w Kruszynie pod Nr 51 w tym samym czasie co Kacper Milanowski (nie jestem pewna, czy to ten Kacper wójt, bo mam dwóch Kacprów) i Tekla z Drozdów.

A pod Nr 46 w Kruszynie mieszkał Filip Poroszowski i Franciszka z Ogrodników. W tym domu mieszkał Szczepan Milanowski (wójt) z małżonką Agatą

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 dzień temu #3580 przez Wioletta Góra
Replied by Wioletta Góra on topic Odp: Miejscowość Milanów
Sławku - a skąd pochodzą Ci Twoi Poroszowscy? Może oni przybyli razem do Kruszyny?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 dzień temu - 13 lata 1 dzień temu #3581 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Miejscowość Milanów
Jeszcze do tego nie doszedłem skąd, ale w księdze ślubów Kruszyny z 1685 jest ślub Andrzeja Paruszewskiego z Lelowa. (chyba, bo straszne bazgroły)
Załączniki:
Ostatnia13 lata 1 dzień temu edycja: Sławomir Worwąg od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 1 dzień temu #3582 przez Wioletta Góra
Replied by Wioletta Góra on topic Odp: Miejscowość Milanów
a może chodzi o Lesiów?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie