Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4981 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp:Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy
Radeccy w XVIII w w szerokim pasie : od Rędzin po Kamienice Polską.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #5003 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Odp: Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy
Ostatnio przeglądałem w Łodzi mikrofilmy sprowadzone z AP z Częstochowy dotyczące parafii Rędziny. Zaciekawiło mnie bardzo nietypowe nazwisko JAXĘDER (wówczas pisane przez X i Ę). Kilka razy pojawiło się to nazwisko, np.: 1809-06-19 do chrztu zgłoszony Jan Chrzciciel (ur. 1809-06-18), ojciec Kacper Jaxęder, rolnik lat. 30 i matka Barbara z d. Haliniak, lat 21. Radeccy też tak byli widoczni. Jeden z tych mikrofilmów obiejmował lata 1808-1826 (F3717-3723I). Nazwisko Radeckich też tam było widoczne.
Chciałem zrobić tyle zdjęć ile się dało, ale pewnej pani przeszkadzało klikanie lustrzanki mojego aparatu :( . Wówczas musiałem przejść na notatki.
Proszę o kontakt na skrzynkę ireneuszniemczyk@wp.pl! Wówczas prześlę te zdjęcia, które będą mówiły o osoba ch Jaxęder i Radecka/i.

Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk
Zgierz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #5004 przez Lech Ciuk
Replied by Lech Ciuk on topic Odp:Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy
Gnaszyn to od dawna część Częstochowy!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #5021 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Odp:Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy
To prawda z tym Gnaszynem, ale "starzy" Częstochowiacy mają ciągle przypadłość zapominania o tym :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie