Jan Gęborski i Franciszka zd. Jędrusik - Dąbrowa Górnicza

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #9378 przez Zbigniew Maryański
Replied by Zbigniew Maryański on topic Jan Gęborski i Franciszka zd. Jędrusik - Dąbrowa Górnicza
Witam!

Bardzo serdecznie dziękuję za te niesamowite znaleziska!
O Sewerynie wiedziałem tylko, że była, nie znałem daty jej urodzenia. Seweryna wyszła za mężczyznę nazwiskiem Urys (podobno zegarmistrza), miała córkę Genowefę.

No to teraz muszę przekopać się przez akta małżeństw, może natknę się na ślub Jana z Franciszką, o ile nie odbył się w parafii panny młodej :).

Jeśli o Szczepana Gęborskiego chodzi,to zachęcam do skontaktowania się z p. Januszem Gęborskim - jest nawet na niniejszym forum zarejestrowany:
www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/compone...e/1954JANuszgeborski
Szczepan Gęborski jest (jeśli moje zapiski są ścisłe) jego bezpośrednim przodkiem, p. Janusz ma mnóstwo informacji o Gęborskich z Będzina i jest żywo zainteresowany genealogią.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc. Gdyby ktoś z Państwa natknął się na akt ślubu Jana i Franciszki Gęborskich, to proszę dać mi znać. Sam oczywiście też będę szukał.

Pozdrawiam
Zbigniew Maryański

PS
Ciekawe. Do tej pory miałem informację, że w 1886 roku urodził się syn Józef Gęborski. A tu z tego rocznika jest Seweryna...
Ostatnia10 lata 11 miesiąc temu edycja: Zbigniew Maryański od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #9379 przez Ewa Żak
Panie Zbigniewie szukając swoich przodków przypadkowo znalazłam akt ślubu Pańskiego Jana Gęborskiego
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-20...M99D-JSM:n2035141815
Cieszę się ,że mogłam pomóc dobrze by było się jakoś skontaktować z Panem Januszem Gęborskim .
Pozdrawiam
Ewa Żak
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Maryański

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #9381 przez Zbigniew Maryański
Replied by Zbigniew Maryański on topic Jan Gęborski i Franciszka zd. Jędrusik - Dąbrowa Górnicza
Witam!

Jejku, Pani Ewo, jak wspaniale!
Bardzo dziękuję za to znalezisko! Szukałem tego od kilku lat :).

A udało mi się dziś znaleźć też jeszcze akta urodzeń dwójki ich dzieci - Sylwestry z 1883 roku i Franciszka Józefa z 1885 roku :). Także mam dziś "genealogiczne żniwa" :).

Bardzo dziękuję!

Spróbuję skontaktować się z p. Januszem i dać mu znać, że byłaby Pani zainteresowana wymianą informacji o rodzinie Gęborskich.

Pozdrawiam
Zbyszek Maryański

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #9393 przez Zbigniew Maryański
Replied by Zbigniew Maryański on topic Jan Gęborski i Franciszka zd. Jędrusik - Dąbrowa Górnicza
Witam!

Dzięki uprzejmości p. Jarosława Żukowa, który przetłumaczył mi akt ślubu, wiem teraz, że mój Jan Gęborski urodził się ok 1860 r. we wsi Rzuców koło Chlewisk, ok. 200km od Dąbrowy Górniczej.
Wygląda zatem na to, że moi Gęborscy nie będą mieć wspólnych korzeni z tymi z Będzina.

Raz jeszcze dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Zbigniew Maryański

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #9396 przez Jarosław Żukow
Tutaj powinien Pan znaleźć swojego Jana:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-17008...20993%3Fcc%3D1407440

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Maryański

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #9401 przez Zbigniew Maryański
Replied by Zbigniew Maryański on topic Jan Gęborski i Franciszka zd. Jędrusik - Dąbrowa Górnicza
Witam!

Kurcze, sam szukałem Chlewisk i nie mogłem znaleźć...
Dziękuję za namiar, już udało mi się dokopać do Jana Gęborskiego :).
Urodził się 11 maja 1859 roku. Poznałem przybliżony wiek rodziców Jana.
Ale żniwa! :)

Idę szukać dalej, może znajdę rodzeństwo Jana lub ślub jego rodziców...

Pozdrawiam
Zbyszek Maryański

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie