Topic-icon Szukam przodków o nazwisku Klekowski

5 lata 5 miesiąc temu #9855 przez portos2000 (Izabela H)
Witam
Poszukuję informacji na temat rodziny Klekowskich.
Gdzie mogę szukać tego nazwiska?
Moja prababcia Władysława Klekowska z domu Kramer ur. w Częstochowie(1889-1953) córka Juliana i Wiktorii (z domu Dederko) wyszła za mąż za Władysława Klekowskiego (1880?-1963).
Czy ktoś z Państwa spotkał się z tym nazwiskiem?
Będę wdzięczna za podpowiedź.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #9856 przez henio (henryk gierlik)
The following user(s) said Thank You: portos2000 (Izabela H)

5 lata 5 miesiąc temu #9857 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
moja prababcia Wiktoria Krzywanska wyszla za Rocha Klekowskiego z Czestochowy. Klekowscy pochodzili z okolic Radomska. Jutro napisze wiecej.Ta linia skoligacila sie pozniej z rodzina Szmagier. Groby sa do dzisiaj na cmentarzu sw,Rocha

5 lata 5 miesiąc temu #9859 przez portos2000 (Izabela H)
Ma Pan rację.
Dzięki stronie polskie-cmentarze znalazłam grób pradziadków.
Miałam trochę kłopotów ponieważ w nazwisku jest błąd:
jest Klękowski powinno być Klekowski
Dziękuję

Mam jeszcze jedno pytanie
Czy ul. Parkitka miała swoją parafię?
W "Handlowiec Kalendarz dla handlu i przemysłu ... na rok 1914", w wykazie nieruchomości miejskich i podmiejskich m. Częstochowy znalazłam nazwisko Klekowski i Ignasiak. W tym samym wydawnictwie doszukałam się mojego pradziadka Władysława Klekowskiego. Prowadził sklep spożywczy - Krakowska 29 (te informacje się zgadzają).
Pamiętam, że moja mama coś wspominała o Parkitce, Rynku Wieluńskim. Teraz nie wiem czy te dwa miejsca ze sobą łączyć? Czy to pierwsze - to miejsce zamieszkania - to drugie miejsce pracy.

5 lata 5 miesiąc temu #9860 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Pani Izo!

Rok 1914 - Parkitka (raczej dzielnica niż ulica) należała do parafii św. Barbary, natomiast ul. Krakowska do parafii św. Zygmunta.
Trzecia częstochowska parafia była na Rakowie.
Dopiero po odzyskaniu niepodległości zaczęły się tworzyć kolejne.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

5 lata 5 miesiąc temu #9862 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
moj Roch Klekowski byl wdowcem (po Mariannie Zasępa) urodzonym w gminie Konary (pow. noworadomski) syn Jana i Marianny Rudzkiej.
Druga zona to Wiktoria Krzywania ur 1868 Starokrzepice

5 lata 5 miesiąc temu #9863 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
Klekowska Janina par Zygmunta zgon 1904. W tej parafii sporo jest Klekowskich. Z okolic Czestochowy to Nowowradomsko oraz Kruszyna

5 lata 5 miesiąc temu #9864 przez Halina (Halina Klimza)
Znam rodzinę Klekowskich przez mojego szwagra,bo jeden z Klekowskich to kolega z dzielnicy - mieszkali kiedyś przy ulicy Krakowskiej .Zasięgnę informacji, to coś dopowiem -
pozdrawiam
Halina

5 lata 5 miesiąc temu #9865 przez portos2000 (Izabela H)
Serdecznie dziękuję Państwu za informację.
Każdy szczegół jest dla mnie ważny.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #9866 przez Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)
Replied by Piotr Gerasch (Piotr Gerasch) on topic Szukam przodków o nazwisku Klekowski
Skoro Tomka Klekowski to Roch wdowiec po Mariannie, i Twój Klekowski to syn Rocha i Marianny, to znów prawdopodobnie wspólni przodkowie. Świat mały, jak powiadają
Dowód:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-12885...c=M979-S6T:730319472

jeszcze porównać Rochów i voila!

5 lata 5 miesiąc temu #9867 przez msm (Michał Mugaj)
nazwiska Klekowski proszę także szukać w parafii Kruszyna:
menu Towarzystwa Geneal Ziemi Częst /Indeksy Metrykalne/
Wyszukiwarka Nazwisk.
księgi urodzeń- 4
księgi małż-3
księgi zgonów- 5

5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #9868 przez Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)
Replied by Piotr Gerasch (Piotr Gerasch) on topic Szukam przodków o nazwisku Klekowski
I wszystko by grało... Jest Szyszków, jest Klekowski, jest Marianna (z Zasępów, a jakże), jest rok 1880, jest i syn Władysław...
tylko dlaczego ojcem jest JACENTY? Czyżby błąd w zapisie?

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-23...=M979-CM1:1948416132

A ten akt wprowadza typową zabawę w wiem, że nic nie wiem:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-23...M979-C3K:n1311711522

5 lata 5 miesiąc temu #9870 przez Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)

Tomasz Krzywanski napisał: moj Roch Klekowski byl wdowcem (po Mariannie Zasępa) urodzonym w gminie Konary (pow. noworadomski) syn Jana i Marianny Rudzkiej.

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...=M979-Z3B:1813553352
ten akt urodzenia?

5 lata 5 miesiąc temu #9871 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11aeaa80830b4b71.html

slub Roch Klekowski i Wiktoria Krzywania c.Kazimierza i Julianny Kiedrzyn 1899

5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #9872 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
rzeczywiscie swiat jest maly. Ktos sformulowal teorie, ze z dowolna osoba na swieci laczy nas 4 znajomych. Faktycznie z prem.Tuskiem laczy mnie nawet 3 :) Ciekawe, jak jest w genealogii?

5 lata 5 miesiąc temu #9873 przez portos2000 (Izabela H)
Witam Państwa
Znalazłam akt małżeństwa z 1908 prawdopodobnie moich pradziadków.
Czy ktoś z Państwa może go przetłumaczyć?
Nie wiem o co chodzi??
Czy Władysław Klekowski to tak naprawdę Władysław KLECHOWSKI
Pozdrawiam

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-12885-29754-4?cc=2115410&wc=M979-S6T:730319472

5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #9874 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
to ten akt od Piotra (powyzej kilka postow). to ten sam Roch i niemozliwe, zeby pisownia byla Klechowski

tu urodzenie Rocha
akt 234
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...=M979-Z3B:1813553352

5 lata 5 miesiąc temu #9875 przez portos2000 (Izabela H)
Witam
Panie Tomku znalazłam akt zgonu Rocha Klekowskiego z 1907 roku to 99% ojciec mojego pradziadka Władysława.
O ile dobrze odczytałam " zostawił po sobie żonę ... Wiktorię z domu Krzywańską.
Roch Klekowski miał 68 lat w chwili śmierci. Urodził się w Konarach Noworadomskich.

/familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-12886-69922-43?cc=2115410&wc=M979-S6N:n1612655443
The following user(s) said Thank You: tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)

5 lata 5 miesiąc temu #9876 przez portos2000 (Izabela H)
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-12886-69922-43?cc=2115410&wc=M979-S6N:n1612655443

akt zgonu Rocha Klekowskiego
The following user(s) said Thank You: tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)

5 lata 5 miesiąc temu #9877 przez Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)
wygląda na to, że Roch urodził się pod zbitką imion Jacenty Roch. Jego aktem urodzenia jest akt nr 234/1847 z Radomska, a przyszedł na świat w Folwarkach Miejskich. Był synem Jana (*1824) i Marianny z Rudzkich (*1821).
Pierwsza żona, Marianna z Zasępów miałaby pochodzić z Widzowa, co wynika z jej aktu zgonu z 1899, a więc z parafii Kruszyna (?). W tej parafii nie znalazłem jednak ślubu Jacentego Rocha z Marianną. Z aktu ślubu z drugą żoną dowiadujemy się dobrej informacji, uspokajającej nas, że w 1907 r. mamy do czynienia z tym samym Rochem. A mianowicie zapisano, że Roch urodził się w Radomsku, ale jest mieszkańcem gminy Konary, co uzasadnia informację w akcie zgonu, że urodził się w Konarach. W czasie śmierci jest też mężem owej II żony - nota bene krewnej Tomka.
Problematyczne są zapisy z Pławna. Pierwszy pasujący jak pięść do nosa dotyczący ślubu Jacentego z Marianną (1871). Ale jak się wydaje, to ani nie ten Jacenty (Roch), ani Marianna. Jacenty ma być bowiem synem niejakich Benedykta i Teofili, no i pochodzi z jakiegoś (?) Pustkowia. Żona też się nie zgadza. Wszak Marianna, ale wdowa po Walentym Chameli, dodatkowo z domu Jasińska (córka Józefa i Zofii), urodzona w Przystajni.
W 1880 odnajdujemy w parafii Pławno prawdopodobnie "naszego" Władysława (nr 33/1880). Koleżankę Izabelę może zaskoczyć fakt, że jej pradziad występuje tu pod imieniem Jacenty, ale nie ma chyba wątpliwości, że to nasz Jacenty Roch i nasz Władysław. Pasuje bowiem i Szyszków (to miejsce urodzenia Władysława potwierdza później akt jego ślubu), jest i matka Marianna z Zasępów.
Pozostaje jedna kwestia. Znalezienia aktu ślubu Jacentego Rocha Klekowskiego z Marianną z Zasępów.
A więc... do dzieła

5 lata 5 miesiąc temu #9878 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
ze zwiazku Rocha z Wiktoria (prababcia) urodzila sie Maria, ktora wyszla za maz za Szmagiera oraz synowie, z ktorych jeden wg mojej informacji byl marynarzem i osiadl w Nowym Jorku.
Wiktoria Krzywanska vel Krzywania (rodzina pochodzi od organisty, Antoniego Krzywania, ktory po epidemii dzumy, przeniosl sie z Olesna -Rosenberg do Starokrzepic. Nazwisko pisano zamiennie (raz nawet w jednym akcie wystepuje Krzywania i Krzywanska) W kazdym razie w metryce urodzin z 1868 roku jest Wiktoria Krzywania i tak trafia do aktu slubu z Rochem.
Pierwszym synem Wiktorii byl moj dziadek Wladyslaw, jak wszystko wskazuje byl synem Jana Andrzeja Billewicza pracownika Banku Czestochowskiego i meza Boguslawskiej, corki dziedzica Starokrzepic.

5 lata 5 miesiąc temu #9879 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
w tradycji rodzinnej przechowala sie informacja, ze ojciec Wladyslawa Krzywanskiego mial na imie Roch. Okazuje sie, ze tak mial na imie nie ojciec a ojczym.

5 lata 5 miesiąc temu #9880 przez Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)
I znalazł się... w Pławnie, zabawa skończona:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-23...=M979-C3J:1201880823
tu po łacinie. Z błędem bo Jakub Roch, ale jest
i tu po rosyjsku:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-23...M979-C3K:n1311711522
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-23...M979-C3K:n1311711522

ksiądz się pomylił, zapisał Jacob Roch (łacina), a miał wpisać Jacek Roch. Tak, czy inaczej gratuluję Izabelo możliwości poznania dwóch kolejnych pokoleń przodków

5 lata 5 miesiąc temu #9882 przez Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)
i wykres tego, co udało się ustalić:
Załączniki:

5 lata 5 miesiąc temu #9883 przez msm (Michał Mugaj)
moje gratulacje p. Piotrze!
The following user(s) said Thank You: Piotr Gerasch (Piotr Gerasch)

Czas generowania strony: 0.326 s.