Pytel ze wsi Kawki !

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #10093 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Pytel ze wsi Kawki !
Pani Zofio,
być może źle podałam ( nie zerknęłam w zapiski)datę przybycia Urbana Gajdy na młyn w Kawkach, bo sama jeszcze nie wiem dokładniej ;ale dzięki Pani informacjom i ja sporo skorzystałam.
Marianna (potem Klimza) rodzi się w 1848 r w Kielczy, ale jej brat Józef urodził się w 1852 już w Kawkach,potem następne dzieci.
Czyli data między Pytlami a Gajdami na Kawkach jest w tych granicach.Bo już w 1858 r. najstarsza Gajdówna wychodzi za mąż w Truskolasach za Romualda Ossowskiego, młynarza z Zakrzewia koło Kłobucka; zaś około 1862-4 r. pojawiają się w Truskolasach Piotr i Krystyna Szpera z Kielczy i obejmują tu młyn, a z ich córką Maryanną żeni się Urban Gajda , po śmierci swej żony Joanny z Ludwików.
Ów Urban Gajda też pochodził z rodziny młynarzy - bo jego rodzice to Jakub , młynarz z Kielczy i Maryanna Darzyś.
Odnośnie informacji Jacka - Kozim Borkiem do dziś nazywają w tej okolicy część wsi obecnej wsi Praszczyki.
Pozdrawiam serdecznie
Halina
Ostatnia10 lata 9 miesiąc temu edycja: Halina Klimza od. Powód: pomyłka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10095 przez Zofia Wichtowska
Replied by Zofia Wichtowska on topic Pytel ze wsi Kawki !
Witam Panie Jacku,
jest Pan szybki jak wiatr, bardzo dziękuję. Wszystko się zgadza; Kacper miał żonę Rozalię, córkę Juliannę, która urodziła się ok.1789, a w 1808 roku wyszła za Jakuba Kozyrę, Wiktorii nie spotkałam w zapiskach kościelnych, może zmarła jako dziecko, śmiertelność wśród dzieci była w tamtych czasach bardzo duża.Prosze serdecznie podziękować w moim imieniu Panu Markowi.

pozdrawiam
Zofia Wichtowska
P.S. A co oznacza "skąd 2 dni trzyma"?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10096 przez Zofia Wichtowska
Replied by Zofia Wichtowska on topic Pytel ze wsi Kawki !
Pani Halinko jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje, życzę owocnych poszukiwań.
Pozdrawiam
Zofia Wichtowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10098 przez Marek C. Rokosa
Replied by Marek C. Rokosa on topic Pytel ze wsi Kawki !
Zapis w LWK 1789r "Dni trzyma" inaczej, "Dni odrabia" i dotyczy pańszczyzny.
W przypdku Kaspra od posiadanej roli, były to 2,5 dnia pracy tygodniowo dla folwarku w Pankach, do której wysyłał parobka. Natomiast od młyna płacił czynsz 80 złp rocznie
The following user(s) said Thank You: Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10104 przez Zofia Wichtowska
Replied by Zofia Wichtowska on topic Pytel ze wsi Kawki !
Pięknie dziękuję za wyjaśnienie Panie Marku i za cały materiał o Pytlach; stokrotne dzięki.

Pozdrawiam
ZW

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #38195 przez Robert Bakoński
Replied by Robert Bakoński on topic Pytel ze wsi Kawki !
Dzień Dobry
Jestem bardzo ciekawy wyników Pani poszukiwać dotyczących Pytlów ze wsi  Kawki -  (są to bowiem przodkowie mojej żony )
pozdrawiam  :)
Robert Bakoński

bakonski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie