Augustynowicz

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11172 przez Barbara Kazimierska
Augustynowicz was created by Barbara Kazimierska
Dobry wieczór!
Poszukuję aktu urodzenia Mariana Augustynowicza ojca m. in. Petronelli. Dziękuję. Basia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14229 przez Agata Chair
Replied by Agata Chair on topic Augustynowicz
Nie wiem, czy ta informacja w czymś pomoże, ale nazwisko Augustynowicz często pojawia się w aktach metrykalnych z Przystajni.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14407 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Augustynowicz
To nazwisko również pojawia się w Oleśnie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14410 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Augustynowicz
Pani Barbaro, czy jest Pani pewna, że chodzi o Mariana Augustynowicza? Dosyć dobrze orientuję się w rodzinie Augustynowiczów (to moi przodkowie). Córkę Petronellę miał Marcin Augustynowicz żonaty z Marianną Jelonek. Wie Pani, dziś trafiłem na akt zgonu Petronelli i początkowo imię jej ojca też odczytałem jako Marian.

Moje informacje:

Marcin Augustynowicz urodził się w Borze ok. 1798 roku jako syn Alexego i Marianny z Kardasów. Zmarł w Dąbrowie 19.02.1885. Miał liczne potomstwo, a jego córka Petronella 21 kwietnia 1818. W wieku 15 lat wyszła za mąż za Jakuba Brodziaka, a w 1857 jako wdowa poślubiła Józefa Rabędę. Zmarła 11 kwietnia 1858 roku.

Być może pomogłem?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14414 przez Barbara Kazimierska
Replied by Barbara Kazimierska on topic Augustynowicz
Witam serdecznie, oczywiście- chodzi o Marcina Augustynowicza, który był ojcem Petroneli, a matką Marianna Jelonkówna, a Petronela miała męża Jakuba a ich córka była Anna Brodziak (mężem Anny Brodziak był Józef Bejm - to są moi pradziadkowie.
Panie Michale, bardzo, bardzo Pan mi pomógł. I proszę o jeszcze. Parę dni mnie nie było dlatego nie odpisywałam i dziękowałam wcześniej. Serdeczności. Basia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14417 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Augustynowicz
Pani Barbaro, w takim razie jesteśmy spokrewnieni!

Z tego wynika, że pani praprapradziadkiem był Marcin Augustynowicz. Z kolei moim prapraprapradziadkiem był jego brat Jan Augustynowicz.
Bardzo się cieszę z tego odkrycia. Mam dosyć rozbudowane drzewo rodziny Augustynowiczów na Myheritage. Zaraz napiszę do pani prywatną wiadomość ze szczegółami.

Mam też dużo dokumentów o naszych wspólnych przodkach - rodzicach i dziadkach Marcina i Jana Augustynowiczów.

Pozdrawiam serdecznie
Michał.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie