Augustynowicz

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14418 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Augustynowicz
Nie wiem, czy Pani wie, że Marcin Augustynowicz i Jan Augustynowicz - bracia, poślubili dwie siostry - Marcin - Mariannę Jelonek, a Jan - Katarzynę. Nasze pokrewieństwo jest zatem podwójne:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14419 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Augustynowicz
Mam jeszcze pytanie - czy udało się Pani zdobyć akt urodzenia Marcina Augustynowicza? Ja jeszcze do niego nie dotarłem. Za to w załączniku przesyłam akt zgonu ojca Marcina - Aleksego.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14420 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Augustynowicz
Zerknąłem do swojego drzewa - z innych ciekawostek - pani pradziadek Jakub Brodziak miał najpierw żonę Zofię, która zmarła 15 kwietnia 1828 roku. Ślub z Petronellą wziął w 1833 - panna młoda miała tylko 15 lat. Petronella owdowiała w 1855, a dwa lata później wyszła za mąż za Józefa Rabendę. Zmarła w pięć miesięcy po drugim ślubie, była dosyć młoda, nie miała jeszcze 40 lat.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14421 przez Barbara Kazimierska
Replied by Barbara Kazimierska on topic Augustynowicz
Suuper, o Zofii wiem, że była jego pierwszą żoną . Rodzicami Jakuba Brodziaka był Franciszek i Małgorzata Wręczycka. Pozdrowienia - do jutra. Basia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14422 przez Anna Fukushima
Replied by Anna Fukushima on topic Augustynowicz
Moze i ta informacja, sprzed stu lat, przyda sie. Znalazlam ja przypadkowo, czytajac "Goniec Czestochowski" z 23 czerwca 1914 r., N° 170:

We wsi Dabrowa w gm. Przystajn piorun uderzyl w dom mieszkalny, kryty sloma, Pawla AUGUSTYNOWICZA. Dom ten, ktory byl asekurowany na 660 rb. splonal doszczetnie.
__________
AF
The following user(s) said Thank You: Barbara Kazimierska, Michał Urbaniak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14424 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Augustynowicz
To bardzo ciekawe! Pewnie nie dojdziemy do tego, którego Pawła Augustynowicza dotyczy. Ja mam w drzewie trzech:

Najstarszy był bratem mojego przodka i zmarł w 1862 roku. Jeden z jego wnuków również nazywał się Paweł Augustynowicz i urodził się w 1867 w Dąbrowie, jako syn Adama. Jeszcze mam w drzewie Pawła Balcera Augustynowicza urodzonego w 1862 roku, syna Franciszka i Ludwiki z Rudzkich.

Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie