Raczyńscy, Błasikiewiczowie, Dziubanda, Kaczmarczyk i Styrczewscy

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #12024 przez Anna Borowiecka
Witam serdecznie ja też piszę po raz pierwszy ale może mi się uda. W rodzinie Borowieckich była Domicella Maryanna Tekla Raczyńska córka Teodora i Magdaleny Raczyńskich, żona Wojciecha Borowieckiego herbu Ogończyk, dziedziczka dóbr Łachów, matka siedmiorga dzieci. Początkowo małżeństwo mieszkało w Skowronowie (parafia Potok Złoty)z rodziną męża, potem w Mierzwinie i Łachowie. Młodszy syn Domicelli i Wojciecha-Jan, był dziedzicem Łachowa. Domicella zmarła w 1835 roku we Włoszczowej (mieszkała tam jedna z jej córek), w wieku 75lat. W Łachowie jest też wymieniony w 1804 roku Jan Raczyński (jako ojciec chrzestny) i w 1806 roku wspomniany już Teodor Raczyński jako dziedzic części Łachowa. Jeśli się natknę na coś jeszcze to odezwę się

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #12026 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Raczyńscy, Błasikiewiczowie, Dziubanda, Kaczmarczyk i Styrczewscy
Bardzo dziękuję za informacje. Jedyna zgodność dotyczy miejscowości Janów/ w domyśle Zloty Potok/. Nie znam rodziców Klemensa Raczyńskiego i Aleksandry Pleszyńskiej. Być może jest to któras z osób przytoczonych przez Panią. Klemens byl pracownikiem Kolei.
Nazwisko Pleszyńska wystepuje dwa razy w rodzinie: Aleksandra żona Klemensa Raczyńskiego, i Eleonora żona Teofila Fertnera z Częstochowy. Jeżeli to coś pomoże w wiązaniu pokrewieństwa.
W Janowie jest akt małżeństwa Łukasza Pleszyńskiego, najprawdopodobniej ojca Eleonory, czyli mojej praprababci. Wyglada na to, że Zloty Potok/Janów/ był w rodzinie miejscem schodzenia się różnych wątków. Niestety akt Łukasza Pleszyńskiego nie ma skanu w necie.
Będę czekała na możliwe nowe odkrycia.
Marzena Kolodziejczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #12028 przez Piotr Gerasch
Odnalazłem Pani Raczyńskich. Niestety nie z Potoku, ale to właściwa rodzina. Jutro podeślę na mejla dane. Ustalone teraz pochodzenie Raczyńskich potwierdza moje wcześniejsze ustalenia, zobrazowane w drzewie Lompów.
PG
Ostatnia10 lata 4 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od. Powód: poprawka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #12030 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Raczyńscy, Błasikiewiczowie, Dziubanda, Kaczmarczyk i Styrczewscy
Podziwiam styl pracy Towarzystwa Ziemi Czestochowskiej.Niezywkła dynamika i oddanie sprawie. Gdybym na takich ludzi natrafila w Belgii, w Liege , gdzie muszę zapuścić wędkę geneaologiczną. Może ktoś ma tam wejście od zaplecza?

Panie Piotrze,czekam na wieści. To cudownie,że Raczyńscy zostaną określeni w historii rodziny.Nie wiem czy ktoś jeszce żyje z ich rodu, ale grobowiec jest piękny i chyba niestety zostal nawiedzony przeze mnie po raz pierwszy w tym roku po ho, ho wielu latach. Ostatni pochowek z 1943 roku Praksedy Stanislawy, córki Teodora /.../ Lompe.
Bardzo, bardzo dziękuję.

Fertnerów po mieczu nie zostało wielu, podejrzewam istnienie potomków po kądzieli. Warszawskie cmentarze dają nadzieje na znalezienie dalekich krewnych.

MK
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie