Raczyńscy, Błasikiewiczowie, Dziubanda, Kaczmarczyk i Styrczewscy

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11619 przez Tomasz Krzywanski
Rejestr poborowy woj. krakowskiego 1629

Klobuck:
Raczynski Jan oraz Raczynski Kacper
The following user(s) said Thank You: Anka Raczyńska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11623 przez Iwona Wojtecka
Błasikiewiczowie to moja rodzina. W pewnym momencie do rodziny weszła również Dziubanda - spowinowacona przez małżeństwo z Błasikiewiczem. Mam co nieco danych. Napisz do mnie na PW co Cię interesuje. A jakie są Twoje powiązania z Błasikiewiczami?Mnie interesowali by Błasikiewicze z okresu po 1900r. bo tu mam mało.Pozdrawiam

Iwona
The following user(s) said Thank You: Anka Raczyńska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11629 przez Tomasz Kukuła
Co Panią interesuje w gałęzi Raczyńskich i dlaczego takie lata poszukiwań?

W swoim drzewie mam Mariannę Raczyńską ur. ok 1805 w Stradomiu. W 1827 roku wyszła za mąż za Mateusza Hmielowskiego z Wąsosza. Ślub w Częstochowie.
Jej rodzicami byli Kazimierz Raczyński (zm. po 10-11-1827) i Marianna (zm. po 10-11-1827).

Kazimierz Józef Raczyński został ochrzczony 3 marca 1783 roku, urodził się w Stradomiu, Jego rodzice to Józef i Justyna.

Dodatkowe informacje o rodzeństwie Kazimierza Józefa Raczyńskiego są dostępne w dziale "indeksy metrykalne".

Liczę na pociągnięcie jeszcze tej linii kilka pokoleń wstecz.

Mam też Kaczmarczyków z Kawodrzy.
The following user(s) said Thank You: Anka Raczyńska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11775 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Raczyńscy, Błasikiewiczowie, Dziubanda, Kaczmarczyk i Styrczewscy
Dzien Dobry, pisze po raz pierwszy na forum. Prosze o wyrozumialosc. Czestochowa i okolice sa terenem moich poszukiwań.
Klemens Raczyński poslubil Aleksandre Pleszynska. Mieszkal w Janowie. Mial syna Stanisława, który wziął za żonę Emilię Delfinę Lompe, córkę Teodora Lompe i Eugenii d. Fertner, corki Karola i Katarzyny Fertner d. Fijałkowskiej. Stanislaw mial brata imie nie jest pewne/ moze Aleksander/ Takie imie jest na akcie urodzenia syna Stanislawa, Zygmunta. Raczynski Stanislaw i jego żona Emilia Delfina sa rodzicami chrzestnymi mojej Babci, zostali pochowani w Warszawie na Powązkach ze swoimi mlodo zmarlymi dziecmi Zygmuntem i Delfiną.
Mam ogromną prośbę o pomoc w odszukaniu pochodzenia i przodkow Klemensa Raczynskiego z Janowa/ Zlotego Potoku?/

Marzena Kołodziejczyk- prawnuczka Wiktorii d. Fertner

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #11790 przez Piotr Gerasch

Marzena Kołodziejczyk napisał: wziął za żonę Emilię Delfinę Lompe, córkę Teodora Lompe i Eugenii d. Fertner, corki Karola i Katarzyny Fertner d. Fijałkowskiej


na marginesie Teodor, a właściwie Teodor Ferdynand Karol Otokar Adam Lompa był synem Józefa Lompy z małżeństwa z Weroniką z Grzegorzów
Załączniki:
Ostatnia10 lata 5 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11792 przez Marzena Kołodziejczyk
Replied by Marzena Kołodziejczyk on topic Raczyńscy, Błasikiewiczowie, Dziubanda, Kaczmarczyk i Styrczewscy
Nazwisko Lompe/ Lompa/ na Waszym forum poznalam dokladnie. Wtedy juz grobowiec na Powązkach przestal byc anonimowy. Jest tam rowniez pochowana druga corka Eugenii i Teodora Ferdynanda Karola Otokara Adama Lompa- Stanislawa Prakseda po męzu Pomorska."Babcia" Pomorska zmarla w 1943 a wspomina ją jeszcze dzis żyjący mój ojciec chrzestny /92 lata/. Na nasze nieszcęście wielu młodych umierało i mamy dzis '''slepe uliczki" w geneaologii. Mlodzi Raczynscy umarli, 2 mlodziencow Stanislawy Pomorskiej umarlo. Pozostaly w corki.Wszyscy leżą w jednym grobie z ukochaną corka Antoniego Fertnera - Helenką / zm.w 1933 w wieku 22 lat/.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie