Poszukuję informacji dotyczących zdjęcia. Rodzina Kubalów, lub Kubatów z Cyganki.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #16503 przez Marek C. Rokosa
W latach 1780-1 Kubatowie zamieszkiwali:
w Jaciskach 3 rodziny, w Praszczykach 1, w Pacanowie 1, Cyganka 1 - Tomasz Kubat.
Co do załączonej fotografii, to potwierdzam przypuszczenia Jacka Tomczyka. To Józef i Józefa Kubatowie z Cyganki. Druga z prawej to zapewne ich córka Stanisława ur. w 1899 r.
, żona Jana Foreckiego, który w okresie międzywojennym przez dwie kadencje był wójtem gminy Panki
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: Marek C. Rokosa od.
The following user(s) said Thank You: Krzysztof Świtalski, Ewa Agnieszka Frankowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Ewa Agnieszka Frankowska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16511 przez Ewa Agnieszka Frankowska
Bardzo dziękuję za rozwiązanie zagadki. Jednak się nie spodziewałam. Podejrzewam, że matka mojej babci pochodziła z rodziny Kubatów. Marianna Kubat. Tak podano w akcie małżeństwa. Ale w akcie zgonu babci brakuje danych. I nikogo wśród żyjących, kto by wyjaśnił tajemnicę zdjęcia.
Ogromnie dziękuję i pozdrawiam.
Agnieszka Frankowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16514 przez J K R
Witam.

Żeby rozwiać wątpliwości zrobiłem coś takiego >>> załącznik.

Zdjęcie to jest wykonane gdzieś po drugiej połowie XIX wieku / początek XX wieku (ale to jest moje zdanie) świadczy o tym kolor tzw. sepia i wynika ono z zastosowanych odczynników chemicznych jakie w tamtych czasach stosowali w fotografii >>>> culture.pl/pl/artykul/historia-fotografii-polskiej-do-roku-1990

Również rodzaj i forma ubioru fotografowanych osób też w jakiś tam sposób określa czas wykonania zdjęcia.

Dziwnym wydaję się też to, że autor tych zakreśleń tyle trudu włożył żeby napisać kilka zdań a nic nie napisał na drugiej, czystej stronie fotografii, gdzie pisze się lepiej i miejsca jest dużo więcej?

Pozdrawiam.

Pozdrawiam JKR.
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Ewa Agnieszka Frankowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16518 przez Jarosław Żukow
W wyszukiwarce obok można znaleźć Mariannę Kubat urodzoną w 1878r. córkę Józefa i Józefy z Ceglarków. Jeżeli byłaby to ta Marianna to mogła by się potwierdzić teoria Pana Jacka Tomczyka.
Pozdrawiam.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Ewa Agnieszka Frankowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Ewa Agnieszka Frankowska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16519 przez Ewa Agnieszka Frankowska
Widziałam Mariannę już wcześniej, ale dopiero Państwa posty sprawiły, że biorę ją pod uwagę, jako prababcię. W dokumentach było inne nazwisko, lub wcale.
Bardzo dziękuję za tę sugestię. Ta Marianna Kubat pasuję także rocznikiem do dziadka.
Pozdrawiam
Agnieszka Frankowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie