Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22797 przez Łukasz Syguda
Taką informację już mam. Niestety nie o ta mi chodziło a ostatnia w tym poście. nie zmieniałem forum bo wszystkie niezbędne dane są w tym poście zawarte. Ale dziękuję za pomoc :)
Co do wyszukiwarki to nie wszystkie dane można było odnaleźć ale co do ślubu Marcina i Ludwiki taka informacja była zawarta.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #23088 przez Łukasz Syguda
Znalazłem coś takiego. czy to może być akt urodzenia mojego przodka Jakuba Trzepizura? Wiedzieliśmy że urodził się ok 1767 roku i ten dokument to potwierdza. Na dodatek podane jest że Rodzice to Michał i Agnieszka, Szkoda że nie da się ustalić nic więcej o nich.
Rok urodznia 1767 Julius 23 Konopiska (Julius to chyba lipiec ? i czy 23 to wpis do księgi czy data urodzenia? )

Załącznik jakubtrzepizur1767.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #23089 przez Łukasz Syguda
Mam jeszcze coś takiego i nie wiem czy to w jakiś sposób się łączy.
Jan i konstancja i imiona rodziców takie same Michał i Agnieszka ale inna miejscowość Łojki

februarius 1759

Załącznik Konstancja1759łojki.jpg nie został znaleziony



Majus 1752

Załącznik record-image_S3HY-6PWB-MN-2.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia8 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #23092 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Łukasz Syguda napisał: (Julius to chyba lipiec ? i czy 23 to wpis do księgi czy data urodzenia? )

Lipiec. W XVIII wieku często nie prowadzono numeracji wpisów. Jeśli przed nie ma zachowanej ciągłości (22, 23, 24 itd.), to jest to pewnie dzień chrztu (który odbywał się najwyżej kilka dni po narodzinach lub tego samego dnia)...

Rodzina mogła się przeprowadzić. Warto byłoby odnaleźć akty zgonów tych dzieci – to by mogło potwierdzić zachodzące między nimi pokrewieństwo.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23103 przez Łukasz Syguda

Krzysztof R. Osada napisał:

Łukasz Syguda napisał: (Julius to chyba lipiec ? i czy 23 to wpis do księgi czy data urodzenia? )

Lipiec. Jeśli przed nie ma zachowanej ciągłości (22, 23, 24 itd.), to jest to pewnie dzień chrztu (który odbywał się najwyżej kilka dni po narodzinach lub tego samego dnia)...


Jakaś ciągłość jest zachowana, i nawet sa po dwa wpisy w jednym dniu.
W sumie można by uznać 23 lipiec za dzień i miesiąc urodzenia (choć zazwyczaj chrzcili po dwóch dniach). Patrini to rodzice chrzestni czyli 23ci to faktycznie dzień chrztu.

Załącznik jakóbtrzepizur.jpg nie został znaleziony




Rodzina mogła się przeprowadzić. Warto byłoby odnaleźć akty zgonów tych dzieci – to by mogło potwierdzić zachodzące między nimi pokrewieństwo.[/quote]

To będzie ciężko odnaleźć. już trochę szukałem i to z marnym skutkiem ale nie poddaję się. Chociaż w tym co mówisz może być dużo racji. Mogli się przeprowadzić. Wychodziło by na to że Agnieszka pochodziła z Łojek po czym urodziła dwójkę dzieci tam i przeprowadzili się do miejscowości rodzinnej męża czyli Trzepizurów Pustkowia gdzie mieszkał ojciec Jakuba :)
Załączniki:
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23112 przez Łukasz Syguda
Przed chwilą znalazłem dokument mówiący o śmierci Agnieszki Trzepizur - 25 maja 1809 roku w Trzeopizurach. Rok by mi się zgadzał śmierci szkoda że nie ma nic o mężu. Jest tyle że była wdową

Załącznik agnieszkaTrzepizur.jpg nie został znaleziony



Jeśli poniższy dokument dotyczy zgonu Michała Trzepizura który miał żonę Agnieszkę to dokument ten potwierdza że zgon nastąpił 8 czerwca 1801 roku a dokładniej że pochowano go w tym dniu.

Załącznik MichałTrzeppizur-aktzgonu8czerwiec1801-2.jpg nie został znaleziony



Jeszcze znaleźć dokument urodzenia Michała z ok 1721 roku i Agnieszki i będę bardzo usatysfakcjonowany.
Załączniki:
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie