Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #23114 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
W pierwszej linijce tego drugiego wpisu napisano: Simon (Szymon) Trzepizur...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23167 przez Łukasz Syguda
Znalazłem dwa dokumenty zgonu dzieci Jakuba i Agnieszki (o ile dobrze przetłumaczyłem). Czy może mi ktoś to potwierdzić czy te dokumenty dotyczą ich. Poniżej zamieszczam drzewo genealogiczne w tym okresie

Załącznik drzewo-2.png nie został znaleziony



Chyba Toamsz? nie jestem pewny zm. 17.03.1802

Załącznik Tomaszur17,03.1802.jpg nie został znaleziony




Jan zm. 18.05.1803

Załącznik JanTrzepizurur.18.05.1803.jpg nie został znaleziony


Co do miesięcy roku jestem pewny a jeśli chodzi o dzień to wzięty jest z dokumentu ale to tak jak już mi sugerowano to może być dzień chrztu
Załączniki:
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23169 przez Tadeusz Tarnowski
Replied by Tadeusz Tarnowski on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
Te dwa akty dotyczą zgonów, dokładniej pochówków, Tomasza i Jana dzieci Jakuba i Katarzyny Trzepizurów.
Pozdrawiam.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23187 przez Łukasz Syguda
Zgadzam się. Moje przeoczenie. Nie wiem dla czego napisałem "urodzeni" skoro jest napisane sepultus est czyli wolnym tłumaczeniu "pochowany".
Poprzedni post został poprawiony :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23272 przez Łukasz Syguda
Teraz widzę jak szukanie dokumentów i pokrewieństwa jest bardzo trudne.
Obecnie szukam potomstwa Jakuba i Katarzyny Glińskiej z okresu od ok 1790 do 1810 i później. Nawet mi się udało sporo odszukać. dokumenty urodzin i zgonów. Napisane było z matki Katarzyny i ojca Jakuba w miejscowości Trzepizury bo tam mieszkali a nie zawsze podawane było imię panieńskie matki.
Moje zadowolenie z poszukiwań szybko minęło gdy znalazłem dokument gdzie było napisane Jakub i Katarzyna z Cierpiałów i też miejscowość Trzepizury
Poniżej ten dokument

Załącznik record-image_33SQ-GT5P-57K(1).jpg nie został znaleziony



Na nazwisko Cierpiał natrafiłem nie jeden raz.
W tym czasie musiało być bardzo popularne te imiona że w jednej wsi były dwie pary małżeńskie o tych samym samym imieniu.
Po za tym mam obiekcje co do poprawności pokrewieństwa Walentego Trzepizura urodzonego ok 1793 Z Jakuba i Katarzyny. Na początku tego postu jest to gdzieś podane.
Mam akt urodzenia, akt małżeństwa i akt zgonu tej osoby i na żadnym z nich nie jest napisane że pochodzi z Katarzyny Glińskiej ale za to na akcie urodzenia poniżej podane jest nazwisko Cierpiał przy rodzicach chrzestnych więc może Walenty nie jest synem Jakuba i Katarzyny Glińskiej lecz Jakuba i Katarzyny Cierpiał.

Załącznik Walentytrzepizur10.02.1973.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23281 przez Łukasz Syguda
Znalazłem jeszcze Akt urodzenia Marcina Trzepizura z rodziców Jakuba i Katarzyny Glińskiej. i co dziwne nazwisko Cierpiał tam się przewija jako rodzice chrzestni. Więc Ciepiały muszą być spokrewnieni.

Załącznik Marcintrzepizur2.11.1817.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie