Wiek Młodego Radosz

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31251 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Wiek Młodego Radosz
Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz. Paweł Radosz ur sie 1866-1868. Szukam go od kilku ladnych lat i z tego co wiem nie ma ksiąg z tego okresu

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31254 przez awm; awm
Replied by awm; awm on topic Wiek Młodego Radosz
Na pisała Pani:
„Szukam go od kilku ladnych lat i z tego co wiem nie ma ksiąg z tego okresu”.

Z ciekawości zrobiłem przed chwilą to, co zaproponowałem uczynić Pani w mojej ostatniej do Pani wypowiedzi – zatelefonowałem do parafii Św. Bartłomieja we Włodowicach (34.3153006; 604.208441) i spytałem o księgi urodzeń z tych roczników: 1867-1872. i 1866-1868,
czyli z lat 1866-1872.
Rozmawiałem z proboszczem, który jest tam „od niedawna”, jak wsponiał (nie pytałem o nazwisko, przedstawił mi się, jako proboszcz, a w parafii jest przecież tylko jedna taka osoba).

Otóż do września bieżącego roku księgi metrykalne urodzeń z lat 1865-1874 znajdowały się na plebanii tego kościoła, natomiast we wrześniu Proboszcz przekazał je do Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej, doszedłszy do wniosku, że tam się będą miały lepiej. Wynikałonby z tego, że byłyby to oryginały.

W Archiwum odpowiedziano mi, że jeśli zostały przekazane, to oczywiście są udoostępniane, tylko w katalogu ich jeszcze nie ma. W związku z tym uważam, że będąc tu z wizytą, warto się powołać na informację od włodowickiego Proboszcza.

Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej im. ks. Walentego Patykiewicza
ul. św. Barbary 41, 42-225 Częstochowa
tel. 34.365 12 15
Udostępnienie zbiorów:
Poniedziałek, środa i piątek 9-13, wtorek i czwartek 14-18

Życzę "odnalezienia" Pawła Radosza.
awm, 2017.10.09

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31259 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Wiek Młodego Radosz
Dziekuje za pomoc. Mnie interesuja tylko lata ktorych nie ma w archiwum częstochowskim, tudzież dostępnych w internecie, czyli 1866-1868.
Sprawdzę a jesli sie uda to pradziadek dostanie tabliczke na cmentarzu, przy zał. ze znajde akt zgonu, ale ten na parafi na pewno jest.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie