Tłumaczenia

  • kazimierz-gora (Kazimierz Góra)
  • Gość
  • Gość
5 lata 3 miesiąc temu - 5 lata 3 miesiąc temu #35374 przez kazimierz-gora (Kazimierz Góra)
Replied by kazimierz-gora (Kazimierz Góra) on topic Tłumaczenia
Zwracam się z prośbą o przetłumaczenie tego tekstu.Za pomoc będę bardzo wdzięczny.Dotyczy Błeszyńskich
.Kazimierz.
Załączniki:
Ostatnia5 lata 3 miesiąc temu edycja: kazimierz-gora (Kazimierz Góra) od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu - 5 lata 3 miesiąc temu #35382 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Tłumaczenia
Już kilkakrotnie prosiłem Państwa o niezamieszczanie wycinków, ale przynajmniej całych stron księgi lub stosownego linku - tłumacz MUSI znać kontekst. Nie wiadomo, co to za parafia (zgaduję, że św. Zygmunt?) ani kiedy miał miejsce chrzest Szymona Jakuba, syna Urodzonych Jana i Elżbiety Błeszyńskich z Błeszna. Chrzcił przeor Wiktor Karśnicki, a chrzestnymi byli Franciszek XXX i Apolonia Hrościńska.
Ostatnia5 lata 3 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • kazimierz-gora (Kazimierz Góra)
  • Gość
  • Gość
5 lata 3 miesiąc temu #35389 przez kazimierz-gora (Kazimierz Góra)
Replied by kazimierz-gora (Kazimierz Góra) on topic Tłumaczenia
Przepraszam ale nie doczytałem,że trzeba zamieszczać całe stronice.Tak,jest to parafia św.Zygmunta,chrzest odbył się 23.07.1719 roku.Mnie zależy na tym łacińskim dopisku po słowie Błeszno.Próbowałem to przetłumaczyć przez Google ale nic z tego nie wychodzi.Jeśli jeszcze raz mógłby Pan się pochylić nad tym tekstem to byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam Kazimierz.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35391 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Tłumaczenia
to opis funkcji Apolonii, pierwszego słowa nie potrafię odczytać, coś "Lublinensis czyli lubelska" i następnie "aulica Serenissimi Principis Jacobi", tzn. dworzanka najjaśniejszego księcia Jakuba - być może chodzi o Jakuba Sobieskiego??

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • kazimierz-gora (Kazimierz Góra)
  • Gość
  • Gość
5 lata 3 miesiąc temu #35395 przez kazimierz-gora (Kazimierz Góra)
Replied by kazimierz-gora (Kazimierz Góra) on topic Tłumaczenia
Apolonia Chrościńska de domo Otwinowska pisała się "starościanka Szczercowska".Tego tytułu,co Pan pisze powyżej, użyła tylko raz,dlatego to mnie zainteresowało.Dzięki wielkie za odpowiedź.Kazimierz.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie