Prośba o przetłumaczenie z jęz.rosyjskiego aktu urodzenia

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #10896 przez Piotr Gerasch
Ten niewielki spór da się rozstrzygnąć sam. Uważam, że datacja jest "w polskim" kalendarzu. Wskazuje na to pierwszy zapis metrykalny, sporządzony 5 stycznia. Jeżeli miałby to być kalendarz "rosyjski", to byłby to dopiero "polski" 17 stycznia. Nie chce mi się wierzyć (choć to nie kwestia wiary), że do 17 stycznia nie byłoby chrztów w tej parafii.
pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10900 przez Jarosław Żukow
Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym czekaniem do 17 stycznia.
przecież ostatni akt roku poprzedniego (28.12.1867r.) to byłby 9 stycznia, wcześniejszy akt (27.12.1867r.) to byłby 8 stycznia a jeszcze wcześniejszy (26.12.1867r.) to 7 stycznia itd...
Więc nie rozumiem o co chodzi..?

Jaromir

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #10910 przez Katarzyna Szatkowska
Replied by Katarzyna Szatkowska on topic Prośba o przetłumaczenie z jęz.rosyjskiego aktu urodzenia
Dziękuję za wszystkie uwagi,zanotuję obie daty,gdyż jako osoba zupełnie "raczkująca" w sprawach genealogi,a do tego zupełnie nieznająca niestety jęz.rosyjskiego nie jestem na razie sama nic definitywnie stwierdzic pozostawię to jako kwestię otwartą.
Jak na razie cieszą mnie małe odkrycia i jestem gotowa(na razie),uznac obie daty za możliwe.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #10930 przez Tadeusz Tarnowski
Replied by Tadeusz Tarnowski on topic Prośba o przetłumaczenie z jęz.rosyjskiego aktu urodzenia
Podtrzymuje poprawność przetłumaczonej daty i że jest ona wg kalendarza gregoriańskiego. Mam na to dowód, chociaż kosztowało mnie to 2 godz. dodatkowej pracy. Pozdrawiam dyskutantów.:)
The following user(s) said Thank You: Katarzyna Szatkowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie