Topic-icon Zapytanie...

1 rok 11 miesiąc temu #30094 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Moja babcia urodziła się w kwietniu 1894 roku w Złochowicach.
Do jakiej parafii należała ta miejscowość ?
Dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 11 miesiąc temu #30095 przez Florian27 (Michał Urbaniak)
Czy to nie był Kłobuck? Mój prapradziadek również urodził się w Złochowicach.
The following user(s) said Thank You: *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))

1 rok 11 miesiąc temu #30096 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Dziękuję P.Michale.
Może jeszcze ktoś się wypowie.

1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #30097 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
Złochowice w 1894 roku są zapisane w Kłobucku.
familysearch.org/search/film/005079488?i...363140401&cc=2115410

1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #30113 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Dziękuję za link Panie Wiesławie, ale nie wiem jak się poruszać w przesłanym linku. Proszę o pomoc.
Babcia nazywała się Michalina Chrząste. Pozdrawiam Wanda.

1 rok 11 miesiąc temu #30114 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
Proszę poszukać w spisie roku 1894 nazwiska Babci i odczytać nr aktu. Strona 139, ale obawiam się, że takiej osoby tu nie ma. Warto sprawdzić po dwa roczniki do przodu i do tyłu. Wiesław

1 rok 11 miesiąc temu #30116 przez Florian27 (Michał Urbaniak)
Potwierdzam - warto sprawdzić sąsiednie roczniki. Pradziadkowie często sami mylili się co do rocznej daty swego urodzenia. Na nagrobkach jednej mojej pary pradziadków widnieją niewłaściwe daty urodzenia.

1 rok 11 miesiąc temu #30117 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
Przeszukałem sąsiednie roczniki (po trzy w obie strony) i takiego nazwiska nie ma niestety. Czy Pani jest pewna roku i miejscowości?

1 rok 11 miesiąc temu #30122 przez awm (awm; awm)
Replied by awm (awm; awm) on topic Zapytanie...
A może babcia nazywała się Chrząste[k?] później, z męża, a nie wcześniej, z ojca?

1 rok 11 miesiąc temu #30124 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
Sugestia "Anonimusa" (AWM) była na tyle przekonująca, że postanowiłem wyszukać wszystkie Michaliny urodzone w 1894 roku w parafii kłobuckiej. Oto nazwiska: Bułak, Włóka, Gabrysiak, Kochel i Macherzyńska. Sprawdzę jeszcze z ciekawości czy któraś z nich nie urodziła się w Złochowicach.

1 rok 11 miesiąc temu #30125 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
Sprawdziłem. Dwie Michaliny urodziły się w Złochowicach w 1894 roku. Kachel i Macherzyńska.Akty 202/1895 i 442/1895. ;)
Pozdrawiam
Wiesław

1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #30126 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Dzień dobry Panie Wiesławie. Bardzo dziękuję za zaangażowanie.

Zwróciłam się do US o odpis aktu zgonu, gdzie są podane dane rodziców osoby zmarłej. Babcia zmarła w 1981 r.
Jak otrzymam go, to się odezwę , wówczas poszukiwania będą bardziej wiarygodne.
Pozdrawiam Wanda

1 rok 10 miesiąc temu - 1 rok 10 miesiąc temu #30198 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Witam Panie Wiesławie. Jestem w posiadaniu aktu zgonu mojej babci, w którym jest taki zapis:
Dane osoby zmarłej:

Michalina Dulska
nazwisko rodowe: Kochel
urodzona 19-04-1894 w Złochowicach
Dane rodziców:
ojciec - Jan
matka Józefa

Pozdrawiam Wanda

1 rok 10 miesiąc temu - 1 rok 10 miesiąc temu #30199 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
Z aktu urodzenia 1894_AU_202_Michalina Kochel c Jana i Józefy z Bujanowskich spisanego 29 kwietnia 1894, że urodziła się ona 19 kwietnia 1894 roku w Złochowicach o godzinie czwartej po południu. Rodzicami chrzestnymi byli Michał Kochel i Marianna Kochel na chrzcie odbytym dnia 29.04.1894 w Kłobucku. Akt w załączeniu.
Pozdrawiam Wiesław
Załączniki:

1 rok 10 miesiąc temu #30205 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Serdecznie dziękuję za zaangażowanie się w moją sprawę.
Trudno byłoby mi samej dojść do tego.
Pozdrawiam Wanda

2 tygodni 2 dni temu - 2 tygodni 2 dni temu #36435 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Witam....Jestem w posiadaniu nr akt urodzeń rodzeństwa mojej  śp. Matuli , ślubu dziadka.
Jak mogę dotrzeć do tych dokumentów.
Proszę o pomoc i dziękuję.

2 tygodni 2 dni temu #36438 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
prosze podać dane  inaczej trudno pomóc..

2 tygodni 1 dzień temu - 2 tygodni 1 dzień temu #36439 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Dane jakie mnie interesują to zapiski dotyczące dokładnych danych aktu urodzenia dzieci z małżeństwa
dziadka Gazdy Piotra z Anną Lisiecką , oraz akt ślubu dziadka .
1..Gazda Piotr i Anna Lisiecka zawarli ślub w 1902 r (nr aktu 41) w parafii Bór Zapilski.                                                                        2. Dzieci zrodzone z tego małżeństwa to:                                                                                                                                    -Marianna urodzona 1902 roku w Bór Zapilskim nr aktu 422                                                                                                                           - Władysława urodzona 1904 roku  w Bór Zapilskim nr aktu 353
- Józef urodzony 02-02-1906 roku w Bór Zapilskim nr aktu 61                                                                                                               - Stanisława urodzona 1908 roku w Bór Zapilskim nr aktu 55                                                                                                                 - Antonina urodzona 1910 roku w Bór Zapilskim nr aktu 226                                                                                                                  - Teofila urodzona 1913 roku w Bór Zapilskim nr aktu 209                                                                                                                       - Antoni urodzony 24-05-1916 roku w Bór Zapilskim nr aktu 166 .                                                                                                                 Z tego małżeństwa urodziła się jeszcze córka Natalia w dniu 15-03-1919.Nr aktu nie wpiszę, ponieważ nie widnieje jeszcze w wyszukiwarce.Miejscem stałego zamieszkania wymienionych cioć i wujków , była wioska Nowiny i tam z pewnością
urodziły się dzieci, natomiast w wyszukiwarce jest wpisana
miejscowość Bór Zapilski, a to była parafia.                                                                                                                                                         Jeżeli nie przeraża Panią ta lista to bardzo dziękuję za podjęcie tematu. Pozdrawiam serdecznie Wanda

2 tygodni 1 dzień temu #36441 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
Bór Zapilski to parafia Truskolasy.
Interesujące Panią metryki znajdują się w "szukaj w archiwach".
Są one napisane po rosyjsku, ale to już inna sprawa.
Pozdrawiam
Stanisław

2 tygodni 1 dzień temu #36442 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Wiadomość pisałam w OpenOffice - i tu ją wkleiłam. Widzę teraz jak to jest wklejone, czego nie było widać przed  "WPROWADZENIEM" i zaakceptowaniem tekstu do wysyłki.
Przepraszam.

2 tygodni 1 dzień temu #36443 przez *Wanda (Wanda Paleczny (Gazda))
Panie Stanisławie, tak w tych latach, o których piszę dokumenty były pisane w języku rosyjskim i to jest problem dla mnie.
Pozdrawiam Wanda.

2 tygodni 1 dzień temu #36444 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
Proszę wprowadzać każdą metrykę w odrębny temat, w zakładce "tłumaczenia" i będą kolejno tłumaczone.
Pozdrawiam
Stanisław.

2 tygodni 1 dzień temu #36445 przez jr120065 (J K R)
Replied by jr120065 (J K R) on topic Zapytanie...
Pani Wando to >>>> "Gazda Piotr i Anna Lisiecka zawarli ślub w 1902 r (nr aktu 41) w parafii Bór Zapilski" jest lekkie minięcie się z prawdą.
Parafia powstała deczko później bo chociaż już od 05.09.1919 r. był ksiądz i msze odprawiał w "szopie straży ogniowej" to dopiero w dniu 30.09.1921 r. przez "Księdza Biskupa Sufragana Wł. Krynickiego, który w tymże dniu dokonał poświęcenia nowo wybudowanego kościoła i wprowadził doń Najświętszy Sakrament." faktycznie parafia ta zafunkcjonowała.

Pozdrawiam JKR.

2 tygodni 1 dzień temu #36446 przez jr120065 (J K R)
Replied by jr120065 (J K R) on topic Zapytanie...

*Wanda (Wanda Paleczny (Gazda)) napisał: Wiadomość pisałam w OpenOffice - i tu ją wkleiłam. Widzę teraz jak to jest wklejone, czego nie było widać przed  "WPROWADZENIEM" i zaakceptowaniem tekstu do wysyłki.
Przepraszam.

Zawsze można jeszcze ponownie edytować i poprawić.
Lepszy jest "notatnik" w  Windows.

Pozdrawiam JKR.

Czas generowania strony: 0.846 s.