Błeszyńscy

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41129 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Błeszyńscy
www.milowice.com.pl/1-cstrona
a resztę wujek gogle podpowie.

Pozdrawiam
Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41137 przez Jakub Rosa
Replied by Jakub Rosa on topic Błeszyńscy
I ten Józef Błeszyński to ten z h. Oksza? Mam przodków Błeszyńskich, ale oni pochodzą z Mysłowic (Józef ur. 1800). Dziadek mi mówił, że Błeszyńscy mieli Milowice, ale teraz już nie wiem o których Błeszyńskich chodzi.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41138 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Replied by Honorata HUK/SKĄPSKA on topic Błeszyńscy
Witam. Ten Józef Błeszyński ur. się około 1787 lub 1790 był synem Macieja i Barbary ( w moich zapisków wynika  że Karśnickiej vel Kasznickiej - niestety nie mogę odszukać  skąd ja to mam, na genealodzy.pl, że była z domu Bluzińska  ). Józef był dziedzicem Malinowic i Milowic, był sędzią pokoju w powiecie olkuskim i właścicielem kopalni w Milowicach. Józef miał brata Nikodema urodzonego około 1785 roku, a zmarł w 1834 roku w parafii Wojkowice Kościelne.. Józef zmarł w 1835 roku w parafii Czeladź. Ich matka Barbara ( w chwili zgonu była już wdową ) zmarła w 1819 roku w parafii w Wojkowicach Kościelnych. i miała lat 62, tzn że urodziła się około 1757 roku.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41139 przez Jakub Rosa
Replied by Jakub Rosa on topic Błeszyńscy
To mój Józef wł. Józef Jakub Błeszyński urodził się w 1800 w Mysłowicach jako syn Józefa i Agnieszki Kret. Z opowieści dziadka wynika, że mieliśmy w rodzinie właściciela Milowic, lecz chyba jesteśmy jednak z jakiejś innej gałęzi. Jeśli chodzi o Błeszyńskich u mnie to najdalej mam tego Józefa ur. 3 sierpnia 1800 (akt 160/1800). Nie mam niestety aktu ślubu rodziców. Józef Jakub miał brata Piotra Wincentego (według aktu urodzenia 112/1819), który jako Wincenty (33/1845 - Będzin) bierze tamże ślub

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #41248 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Błeszyńscy
W 1749 r. Wojciech z Kurozwęk Męciński starosta wieluński puścił dobra Mstyczów w dzierżawę Antoniemu z Błeszna Błeszyńskiemu skarbnikowi księstwa zatorskiego. 
23.06.1753 r. w Krakowie Wojciech z Kurozwęk Męciński sprzedał dobra Mstyczów temuż Antoniemu Błeszyńskiemu za 96.000 zł. 
(Źródło: Muzeum Narodowe w Krakowie, rękopisy, sygn. 996, T. 4.)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #41368 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Replied by Honorata HUK/SKĄPSKA on topic Błeszyńscy
Witam. Znowu powracam do nazwiska Błeszyński. Interesuje mnie Wincenty z Bulowic, który był mężem Franciszki Staszewskiej ( 2 voto Kluszewskiej vel Kruszewskiej ). Mieli syna Ignacego ( zgon w wieku 39 lat w parafii Pilczycy, gdzie był na kuracji, jego akt zgonu jest również w 1819 roku w parafii Mierzwin ) , który był mężem Józefy Błeszyńskiej ( ślub w 1812 )  córki Daniela z Łapszowa i 1 żony Anastazji Skorupko. Jakich rodziców miał Wincenty ? Występuje też drugi Ignacy Franciszek dziedzic Bulowic, mąż Anny Błeszyńskiej ( ciekawe kto jest jej rodzicami ? ) ale on jest synem  Ignacego też chyba dziedzica Bulowic i  1 żony Apolonii Sudrawskiej.  To moje przemyślenia poniżej;

          • WINCENTY   Błeszyński  (  ur około 1750    - zm  przed 1812   ) s. N.N i N.N ,  dziedzic Bulowic, żona; Franciszka Staszewska  ( ur. – zg po 1823 ) 2 voto Kluszewska vel Kruszewska  ( ślub z 2 mężem chyba po 1812 )  ,  dzieci z ;  Dorota, Ignacy, Józefata -   chyba OKSZA         
Dzieci Wincentego i Franciszki Staszewskiej :           
         • DOROTA Błeszyńska  (  ur około 1792  - zm przed 1823   ) c. Wincentego  i Franciszki Staszewskiej ( 2 voto Kluszewskiej ) , mąż;   ( ślub 1823 – Kraków – Mariacki, w czasie ślubu mieszkał w Nagórzankach – parafia Gorzków ) Grzegorz Skąpski h. Jelita   ( ur.1789  w Piołunce parafia Krzcięcice  – zg po 1823 ) s. Franciszka i Justyny Jakubowskiej, wdowiec po Antoninie Budkiewicz   dzieci z ;  -   chyba OKSZA
          • IGNACY ( 4 )  Błeszyński  (  ur około 1780 w parafii Andrychowskiej     - zm1819  – parafia Pińczów – lat 39 i aktjest też w parafii Mierzwin   ) s. Wincentego dziedzica Bulowic  i Franciszki  Staszewskiej ( 2 voto Kluszewska vel Kruszewska  )  , był bratem Doroty co wyszła za mąż w 1823 za Grzegorza Skąpskiego s. Franciszka i Justyny Jakubowskiej i Józefaty co wyszła
za Tomasza Borzęckiego  ; żona ( ślub 1812 w Książnicy Wielkiej   )  Józefa Błeszyńska ( 2 voto Szotarska po Antonim ) c. Daniela z Łapszowa i 2 żony Anastazji Skorupko -  zgon matki Anastazji w 1796 w parafii Chotel Czerwony  )   dzieci z ; Gabriela Albina Oktawia, Sydonia, -  chyba  OKSZA               
         • JÓZEFATA ( 2 ) Błeszyńska  (  ur koło 1789  - zm -  po 1824  ) c. Wincentego  i Franciszki  Staszewskiej ( 2 voto Kluszewskiej ) , mąż;   ( ślub 1814 – Kraków – Mariacki ) Tomasz Stanisław Borzęcki   dzieci z ;  Teofil Wincenty Jan, Regina Marianna Franciszka, Kalista Bogumił,  Aureli Antoni, -  chyba OKSZA

 I teraz drugi Ignacy Franciszek ( żona Anna Błeszyńska ), który też jest dziedzicem Bulowic

                • IGNACY ( 1 ) Franciszek Błeszyński z Błeszna  (1783metryka w Mominie –  zg po 1836 ). Jeszcze żył w 1827, bo urodziła się córka Teodora i zgodnie z jej aktem ślubu z 1851 w parafii Tczyca miała 24 lata  i żył jeszcze w 1836   ), s.Ignacego (1) i 1ż. Apolonii Sudrawskiej, dziedzic Milowic  i Rogoźnika ( parafia Czeladź ), w powiecie olkuskim; jego metryka w Mominie (Bon.) ; żona ( ślub po 1813 ) Anna Błeszyńska   (ok. 1790 – po 1836   ) c.N.N i NN, W akcie ślubu ich syna Józefa z Izabelą Malczewską w roku 1836 ( parafia Mierzwin ) jest informacja, że rodzice Józefa w 1836 roku są dziedzicami Milowic i Rogoźnika ( parafia Czeladź ale mieszkają w Bulowicach ; dzieci:Józef, Teodora, Feliks Eugeniusz Karol  - HERB OKSZA,

Nie wiem czy wszystko dobrze połączyłam, bo nie ma najważniejszych wiadomości ; jacy rodzice byli Wincentego ? A być może są jakieś przekłamania powielane w internecie.  Pozdrawiam Honorata Huk
The following user(s) said Thank You: Janusz Wejmann

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie