Pomoc w rozpoznaniu zdjęcia

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #46248 przez Magdalena Guzik
Replied by Magdalena Guzik on topic Pomoc w rozpoznaniu zdjęcia
Dzięki!:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 miesiąc 5 dni temu #46257 przez Katarzyna Mąkowska Drewniak
Replied by Katarzyna Mąkowska Drewniak on topic Pomoc w rozpoznaniu zdjęcia
Witam , zdjęcie jest dość niewyraźne ale wydaje mi się ,że na tym zdjęciu jest mój tata ,ten na samym końcu, najwyższy. Ale to są tylko moje przypuszczenia. Nie jestem znawczynią i nie chcę się tu wygłupić ale to zdjęcie wygląda jakby z obozu harcerskiego. Mój tata rocznik 1925 był w 1945 i później jeszcze harcerzem . Ma zdjęcie w takiej furażerce i takim mundurku. A pan po prawej stronie ,przyklejony do drzewa wygląda jak podharcmirz  Zbigniew Roessler , znany powojenny działacz harcerski pochodzący z Zawiercia.
Proszę mnie nie krytykować jeśli jest inaczej to są tylko moje przypuszczenia.
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 miesiąc 3 dni temu - 1 miesiąc 3 dni temu #46262 przez Alicja Baranowska
Replied by Alicja Baranowska on topic Pomoc w rozpoznaniu zdjęcia
Wydaje mi się, że nie jest to obóz harcerski, na którym byłby Zbigniew Roessler. Ci mężczyźni z publikowanego zdjęcia są chyba w wieku dojrzałym. Prawda, że tuż po wojnie wśród uczniów można było spotkać i tych z nieco starszych roczników, ale wśród zdjęć, które znalazły się w publikacji Zbigniewa Roesslera "Odradzanie się harcerstwa częstochowskiego 1945-1946", Częstochowa 1011 nie ma tego zdjęcia, są natomiast fotografie przedstawiające zupełnie młodych ludzi. Ostatni wędrowny obóz, którego komendantem został były hufcowy Ryszard Roessler, a oboźnym i drużynowym jego młodszy brat Zbigniew, odbył się 3 do 20 sierpnia 1946 r. w Wąsoszu i Nowych Gajęcicach. Był to obóz I Drużyny im. Tadeusza Kościuszki przy Gimnazjum i Liceum im. Henryka Sienkiewicza. Jesienią 1945  studia medyczne w Poznaniu podjął Ryszard, a w następnym roku w Łodzi studentem Wydziału Stomatologii Akademii Medycznej został Zbigniew Roessler, którego zdjęcie z 1946 r. w mundurze harcerskim zamieszczam. Ponadto, wśród zbioru zdjęć Zbyszka Roesslera nie widziałam takiego, na którym harcerze mieliby furażerki.
Załączniki:
Ostatnia1 miesiąc 3 dni temu edycja: Alicja Baranowska od.
The following user(s) said Thank You: Barbara Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 miesiąc 3 dni temu #46265 przez Katarzyna Mąkowska Drewniak
Replied by Katarzyna Mąkowska Drewniak on topic Pomoc w rozpoznaniu zdjęcia
Pani Alicjo , przede wszystkim napisałam ,że osoba najwyżej na zdjęciu to prawdopodobnie mój tata. Mój tata miał 1,90 m wzrostu i na wszystkich zbiorowych zdjęciach jest prawie o głowę wyższy od innych. Czemu napisałam o prawdopodobnym obozie harcerskim? Bo mój tata był jednym z trzech wymienionych w przytoczonej przez Panią książce osób ,które zakładały drużyny ZHP w Częstochowie. Niech Pani zerknie na str.18 , jest wymienione jego nazwisko. Mój tata miał w 1945 20 lat , podobnie jak pan Zbigniew Roessler , a brat pana Zbigniewa Ryszard był starszy. Mój tata jest na zdjęciu na nr 68,103,115 ( w furażerce). Analizując zdjęcia , to pokazane tutaj , te z książki i te co posiadam postawiłam tezę ,że może to być kadra szkoleniowa z obozu w Poraju. Ale to wcale nie musi być prawda. 
Może Pani Magdalena Guzik poda imię i nazwisko i datę urodzenia swojego pradziadka , to będziemy mogły dalej analizować.

 
The following user(s) said Thank You: Alicja Baranowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 miesiąc 3 dni temu #46266 przez Alicja Baranowska
Replied by Alicja Baranowska on topic Pomoc w rozpoznaniu zdjęcia
Pani Katarzyno, Pani argumenty są bardzo mocne. Pani najlepiej może rozpoznać Tatę. I furażerki u nielicznych harcerzy na tych małych zdjęciach z Poraja także są. Pozdrawiam serdecznie :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 tygodni 2 dni temu #46309 przez Magdalena Guzik
Replied by Magdalena Guzik on topic Pomoc w rozpoznaniu zdjęcia
Dzień dobry. na zdjęciu jest mój pradziadek (stoi drugi od lewej). Pradziadek nazywał się Jan Miśta i pochodził ze Skarżyc koło Zawiercia. Losy jego dopiero odkrywam, ale do niedawna nawet mój dziadek niczego nie wiedział. Teraz wiem, że zginął w 1944 w północno zachodnich Niemczech na robotach przymusowych. Wydaje mi sie, że nie może być to obóz harcerski, gdyż pradziadek był z rocznika 1897 i na tym zdjęciu ma prawdopodobnie ok. 40 lat. Chętnie poczytam o Pani tacie, być może to mnie jakoś naprowadzi na losy dziadka.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie