Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie

Więcej
14 lata 5 miesiąc temu - 14 lata 5 miesiąc temu #1384 przez Dariusz Laskowski
Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie was created by Dariusz Laskowski
Dzień dobry,

Mam ogromną prośbę do osoby, która w najbliższym czasie odwiedzie AA w Częstochowie.
Bardzo chętnie zlecę za opłatą wykonanie kserokopii (ewentualnie zdjęć) spisów aktów urodzeń, ślubów i zgonów z parafii Kadłub w powiecie Wieluńskim z lat 1857-1864.
Niestety ja mieszkam zbyt daleko od Częstochowy (woj. zachodniopomorskie), aby udać tam się osobiście.
Niedawno przeglądałem mikrofilmy wypożyczone z Archiwum Państwowego (USC Kadłub i USC Krzyworzeka)-niestety na kliszach tych brakuje powyższych lat i w związku z tym brakuje mi ogniwa łączącego moich przodków.
W Archiwum Archidiecezjalnym nie prowadzą poszukiwań na zlecenie genealogów więc dlatego tutaj, na tym forum kieruję swoją prośbę.
Najbardziej zależy mi na spisach aktów zaślubin :).
Akta zaślubionych parafii Kadłub (i Krzyworzeka) od roku 1861 znajdują się w AA na mikrofilmie nr 216/4 (sygn. KM 619). -reszty lat i aktów brak :(

Ponieważ parafia Kadłub została włączona do parafii Krzyworzeka-moja nadzieja taka, że może urodzenia zgony i brakujące śluby (1857-1861) znajdę w parafii Krzyworzeka
Urodzenia Krzyworzeka 1857-1864 i 1866 mikrofilm 215/1
Śluby Krzyworzeka 1857-1864 mikrofilm 216/3
Zgony Krzyworzeka 1857-1864 mikrofilm 216/11

Jeszcze raz przypominam, że chodzi mi o spisy, gdyż chciałbym sprawdzić, czy występuje tam nazwisko mnie interesujące. A może łatwiej byłoby po prostu Państwu sprawdzić dane nazwisko :)??

Bardzo proszę o kontakt osoby mogące mi pomóc
Darek Laskowski dl3@wp.pl
Ostatnia14 lata 5 miesiąc temu edycja: Dariusz Laskowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Wojtek Cichecki
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
  • Poszukiwane nazwiska: Cichecki, Knapik, Golis
Więcej
14 lata 5 miesiąc temu #1393 przez Wojtek Cichecki
Replied by Wojtek Cichecki on topic Odpowiedź:Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Witam

W związku z tym, iż również mam pytanie odnośnie AA w Częstochowie, pozwolę sobie podpiąć się także pod ten wątek. Chodzi mi mianowicie o to, czy w ww. archiwum można zlecić wykonanie kopii (skan, fotokopia, kserokopia, etc.) aktu? Znam nazwę parafii, rodzaj aktu (małżeństwa), rok spisania aktu oraz nazwiska osób (małżonków) których akt dotyczy, nie znam numeru tego aktu. Czy w AA Częstochowa jest możliwość uzyskania kopii aktu na podstawie tych danych? Czy też w ogóle nie świadczą takich usług, i należy ich odwiedzić osobiście?

PS. Roczniki ksiąg których poszukuję niestety nie są dostępne w AP w związku z tym nie mam możliwości ich tam zamówić.

Pozdrawiam

Wojtek

W. Cichecki - www.genea.cichecki.net
zapraszam także na: www.bebelno.cichecki.net

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1449 przez Bartosz Edward Głowacki
Replied by Bartosz Edward Głowacki on topic Odpowiedź:Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Ja jutro wysyłam list do AA Częstochowskiej właśnie z prośbą o sporządzenie kopii aktu urodzenia mojego pradziadka, który to akt został wprawdzie odnaleziony w AP w Katowicach, ale zachował się w złym stanie. Poczekam na odpowiedź to napiszę o efektach.
Proponuję zrobić to samo - może jak zaczną takie pisma wpływać do AA to coś się zmieni na lepsze w tej kwestii.

Bartek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Wojtek Cichecki
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
  • Poszukiwane nazwiska: Cichecki, Knapik, Golis
Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1460 przez Wojtek Cichecki
Replied by Wojtek Cichecki on topic Odpowiedź:Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Witam

Z tego co się zdążyłem już zorientować to na wykonanie reprodukcji chyba nie ma co liczyć... (a może się mylę).

W. Cichecki - www.genea.cichecki.net
zapraszam także na: www.bebelno.cichecki.net

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1514 przez Bartosz Edward Głowacki
Replied by Bartosz Edward Głowacki on topic Odpowiedź:Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Właśnie otrzymałem odpowiedź z AD Częstochowa:

"W odpowiedzi na pismo z dnia 28 listopada 2009 r. dotyczące akt metrykalnych parafii Sosnowiec - Zagórze pragnę poinformować, iż AD nie posiada w swych zasobach ksiąg metrykalnych z tejże parafii"

Koniec cytatu,koniec tematu [w moim przypadku]. No, ale nadal nie wiadomo, czy AD byłoby skłonne przystać na nasze prośby i zrobić ksero aktu, jeśli byśmy wskazali, o który akt konkretnie nam chodzi.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1521 przez Michalina Kasprzyk
Replied by Michalina Kasprzyk on topic Odpowiedź:Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Również otrzymałam od archiwum odpowiedz na moje zapytanie odnośnie pozyskiwania kopii akt zawartych w ich archiwum ( pytałam mailowo o płatnosci, mozliwosc ksera, cyfrowego zdjęcia itp) a oto ich odpowiedz:

"Szanowna Pani!

Archiwum nie prowadzi kwerend genealogicznych, co zostało podane na stronie internetowej archiwum. W naszych zasobach znajdują się mikrofilmy ksiąg metrykalnych parafii św. Zygmunta w Częstochowie z wspomnianego okresu.

Dyrekcja Archiwum"

I tyle. Brak odpowiedzi na na moje pytania.

Widzę więc ze jakikolwiek listowy czy mailowy kontakt w przypadku tej instytucji odpada i pozostaje tylko osobista wizyta. Szkoda.

Pozdrawiam
Michalina Kasprzyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie